přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. dubna 2003, 16:53

MČR v půlmaratonu žen slibuje dramatický závod

Irena Šádková se v sobotu v Domažlicích pokusí vybojovat svůj první titul mistryně České republiky v půlmaratonu.

Závodnice AC Pardubice na republikovém šampionátu získala už tři medaile, ale žádná z nich není zlatá. Pro rok 2003 je však Šádková zřejmě největší kandidátkou mistrovského titulu. „V Domažlicích chci získat medaili. Pokud možno tu nejcennější,“ sděluje vytrvalkyně, která má na svém kontě dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili z mistrovství ČR v půlmaratonu. Největší konkurenci přitom vidí v Radce Churáňové, které v jediném dosavadním vzájemném souboji v letošní sezoně podlehla. Stalo se tak v závodě Českého poháru v Nasavrkách, kde se Šádková s Churáňovou střetla na trati 15 km. „Nebyla jsem zde spokojena s výkonem ani s umístěním,“ komentuje Šádková své vystoupení, kde časem 57:20 obsadila druhé místo v závodě Českého poháru a celkově skončila pátá. Také proto má zvýšenou motivaci uspět v Domažlicích. Ani republikový titul jí však nemusí stačit na celkové vítězství v Domažlickém půlmaratonu. „Pokud se nestane něco nepředvídatelného, Domažlický půlmaraton vyhraje Janečková,“ hovoří Šádková otevřeně o kvalitách své slovenské soupeřky. Do role další spolufavoritky republikového šampionátu třiatřicetiletá atletka z Pardubic pasuje Milenu Procházkovou, která bude obhajovat druhou příčku z loňského roku. „O domácím titulu by se mělo rozhodnout mezi námi třemi,“ uzavírá Šádková.

V plánech pro letošní sezonu je Irena Šádková poněkud zdrženlivá. „Velice nerada plánuji. Mám špatné zkušenosti, že když si nějaké závody domluvím dopředu, tak se potom zraním nebo onemocním,“ říká Šádková a dodává: „Mým cílem do téhle sezony je získat aspoň jeden titul mistryně republiky. Buď v půlmaratonu, nebo v běhu do vrchu.“

Profil půlmaratonské trati v Domažlicích Šádkové vyhovuje. „Trať v Domažlicích je dobrá, nevadí mi náročné trati. Jenom nemám ráda dlažební kostky,“ vysvětluje pardubická závodnice. Domažlický půlmaraton startuje v sobotu 26. dubna v 15 hodin na náměstí Míru. Podrobnější informace o závodě naleznete zde.

Tomáš Klement

Vytisknout