přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

MČR v krosu 2007 ve Frýdku-Místku

V sobotu 17. března se ve Frýdku-Místku uskuteční Mistrovství ČR v přespolním běhu mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců, dorostenek, žáků a žákyň.

Republikový závod se po mnoha letech vrací do jarního termínu a trať je letos vybrána v prostředí rekreační oblasti u přehrady Olešná. Na vytrvalce čeká 10 km trať, na ženy 6 km a na mílaře 4 km.

Mistrovství ČR v krosu technicky zajišťuje z pověření Českého atletického svazu atletický oddíl TJ Slezan Frýdek-Místek. „Osobně jsem sledoval loňský šampionát v Bělé nad Radbuzou a inspiroval se,“ říká ředitel závodu Josef Nejezchleba. „Navíc jsme ale připravili pro účastníky mistrovství určité bonusy.“ Každý ze závodníků mistrovského i veřejného běhu tak obdrží pamětní medaili a zdarma hodinový vstup do krytého aquaparku, který je přímo v místě konání šampionátu. „Tímto připomínám přihlášeným běžcům, aby si s sebou přivezli plavky,“ dodává s úsměvem ředitel závodu.

Dalším zpestřením je již zmíněný veřejný běh na 6 kilometrů. „Je určen rekreačním běžcům, ale třeba také veteránům a vůbec všem zájemcům, kteří chtějí prožít atmosféru mistrovství republiky na vlastní kůži.“

Na diváky čeká dramatický souboj, jak mezi ženami, tak mezi muži. Závod začíná v sobotu 17. března v 11.30 hodin závodem na 2 km žákyň, královský běh mužů – vytrvalců na 10 km začne ve 14.40 hodin.

V kategorii mužů bude mít tradičně silné zastoupení oddíl AK Kroměříž, v jehož dresech nastoupí mj. loňský vítěz Róbert Štefko, vítěz kategorie do 22 let Jan Kreisinger, či dvojnásobný mistr David Gerych, loni stříbrný.

Na kratší trati je v kategorii „mílařů“ přihlášený loňský vítěz juniorské kategorie Milan Kocourek, který nás bude reprezentovat na letošním mistrovství světa v krosu! Jeho papírově nejsilnějším soupeřem by měl být zkušený Jiří Miler, trojnásobný mistr této kategorie a obhájce prvenství (2003, 05, 06).

V kategorii juniorů patří k favoritům na zisk nejcennějšího kovu opavský Jakub Holuša.

V kategorii žen mezi čtyřiadvaceti přihlášenými chybí loňská vítězka Jana Klimešová, v širším okruhu favoritek je naopak například Monika Preibischová, loni bronzová mezi ženami, vítězka v kategorii do 22 let.

Patnáctiminutový záznam z Mistrovství ČR odvysílá Česká televize v pondělí 19. března v 16:05 hodin na programu ČT 4 SPORT.

David Klempíř

Vytisknout