MČR v krosu 2006 poprvé v Bělé nad Radbuzou

23. listopadu 2011, 11:26

V sobotu 25. listopadu se v Bělé nad Radbuzou uskuteční Mistrovství ČR v přespolním běhu mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců, dorostenek, žáků a žákyň.

Republikový závod se letos poběží na mírně zvlněné louce se startem a cílem na fotbalovém hřišti. Na vytrvalce čeká 10 km trať, na ženy 6 km a na mílaře 4 km.

Výsledky závodníků z mistrovství republiky budou (společně s úrovní výkonů během celé sezóny) rozhodovat o nominacích na mistrovství Evropy v krosu 10. 12. 2005 v italském San Giorgiu.

Mistrovství ČR v krosu technicky zajišťuje z pověření Českého atletického svazu atletický oddíl AC Domažlice. Pro samotné mistrovství ale vybral obec Bělá nad Radbuzou, jejíž starosta projevil o pořádání šampionátu zájem. „Krosové závody tu pořádáme již osm let,“ vysvětluje ředitel závodu Ing. Radek Bílý. „Trať je náročnějšího charakteru, ale typicky moderní krosová záležitost, takže připraví vítěze na to, co je bude čekat na Evropě.“

Loňský ročník MČR v krosu se konal v České Lípě. Mezi vytrvalci zvítězil David Gerych a v kategorii žen Vendula Frintová. Na diváky čeká dramatický souboj, jak mezi ženami, tak mezi muži. Závod začíná v sobotu 25. listopadu v 11.30 hodin závodem na 2 km žákyň, slavnostní zakončení je plánováno na 15.30 hodinu. Svojí účastí podpoří mistrovství republiky starosta obce – Ing. Libor Picka. Dvacetiminutový záznam z Mistrovství ČR odvysílá Česká televize 29. listopadu v 19:05 hodin.

Nejúspěšnější závodníci M ČR v krosu podle počtu získaných titulů:

MUŽI
7x Vlastimil Zwiefelhofer,
5x Vladimír Duda,
4x Miroslav Bauckmann, Zdeněk Dúbravčík, Pavel Faschingbauer, Tomáš Krutský a Zdeněk Mezulianik.

ŽENY
7x Božena Sudická-Vykydalová,
6x Jarmila Urbanová,
3x Jana Biolková, Jana Klimešová a Emília Přivřelová.

David Klempíř
Vytisknout

Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.

Archiv zpráv

Kalendář událostí