přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

MČR v krosu 2005 poprvé v České Lípě

V sobotu 26. listopadu se v České Lípě uskuteční Mistrovství ČR v přespolním běhu mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců, dorostenek, žáků a žákyň.

Republikový závod se letos poběží v městském parku se startem a cílem na louce. Trať vede zvlněným terénem a jeden okruh měří 2000 metrů. Na vytrvalce čeká 10 km trať, na ženy 6 km a na mílaře 4 km.

Výsledky závodníků z mistrovství republiky budou (společně s úrovní výkonů během celé sezóny) rozhodovat o nominacích na ME v krosu 11. 12. 2005 v nizozemském Tilburgu.

Mistrovství ČR v krosu technicky zajišťuje z pověření Českého atletického svazu atletický oddíl AC Česká Lípa. Tento klub pořádá ročně kolem 40 závodů, většinou v mládežnických kategoriích. Má však již také zkušenosti s hostováním dvou republikových mítinků. V červnu 2003 se v České Lípě konalo Mistrovství ČR žáků a žákyň na dráze a v říjnu 2004 Mistrovství ČR družstev juniorů a juniorek.

Loňský ročník MČR v krosu se konal v Bruntále. Mezi vytrvalci zvítězil Pavel Faschingbauer a v kategorii žen Irena Petříková. Čtyřnásobný vítěz krosu Pavel Faschingbauer se však téměř jistě letos na start nepostaví, neboť si 13. listopadu na Velké kunratické vyvrtl kotník. Irena Petříková účast odřekla pro únavové zranění. I tak na diváky čeká dramatický souboj, jak mezi ženami, tak mezi muži. Svůj start již přislíbili např.  David Gerych (vítěz 2003, loni třetí), Tomáš Krutský (vítěz 2001-2002, loni čtvrtý) a další. „Z domácího oddílu poběží zhruba 10 lidí, největší naděje vkládám do Petry Landovské a Terezy Měchurové, které by se mohly umístit hodně vysoko,“ přemýšlí ředitel závodu Roman Málek.

Závod začíná v sobotu 26. listopadu v 9.30 hodin Lidovým během na 2 km, slavnostní zakončení je plánováno na 14.15 hodin. Svojí účastí podpoří mistrovství republiky starostka České Lípy - paní Hana Moudrá a oba místostarostové. Součástí závodního dne bude i tombola pro závodníky a program pro děti. Záznam z Mistrovství ČR odvysílá Česká televize 27. listopadu ve 14:35 hodin.

Od nejlepších z mužů se očekává čas těsně nad 30 minut, u žen pak okolo 22 minut. Loni vyhrál Pavel Faschingbauer časem 31:48 a Irena Petříková časem 21:29.

Nejúspěšnější závodníci MČR v krosu podle počtu získaných titulů:
MUŽI
7 Vlastimil Zwiefelhofer, 5 Vladimír Duda, 4 Miroslav Bauckmann, Zdeněk Dúbravčík, Pavel Faschingbauer, Tomáš Krutský a Zdeněk Mezulianik.

ŽENY
7 Božena Sudická-Vykydalová, 6 Jarmila Urbanová, 3 Jana Biolková, Jana Klimešová a Emília Přivřelová.

Podrobné informace naleznete v sekci ZAOSTŘENO NA...

David Klempíř

Vytisknout