přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

19. září 2003, 09:59

Mattoni Grand Prix letos v nové podobě

Nemalé změny jsou připraveny pro letošní ročník běžeckých závodů Mattoni Grand Prix.

V neděli 21. září dojde už k sedmému setkání vytrvalců a vytrvalkyň na této populární akci, konané v rámci Pražského mezinárodního maratonu. Podobně jako jeden z nejoblíbenějších maratonských běhů v Evropě povede i Mattoni Grand Prix historickým centrem Prahy. Právě trať závodu je výraznou změnou, kterou závodníci 21. záři otestují. Jednotlivá kola trati budou prodloužena z původní kilometrové distance na délku 5 km, ženy ve svém pětikilometrovém závodě tedy absolvují jediný okruh. Trať povede výhradně historickým centrem pražského Starého města, po startu na Staroměstském náměstí budou závodníci kroužit v jeho nejbližším okolí.

Sportovní program Mattoni Grand Prix zahrnuje celkem tři běhy, a sice adidas Běh pro ženy na 5 km, Metro Běh pro muže na 10 km, který je určen vrcholovým atletům i široké veřejnosti a zábavný závod Mattoni Barmanský běh, jehož se zúčastní barmani a pro pobavení diváků budou mít závod ztížen plněním záludných úkolů.

Program Nové Mattoni Grand Prix 2003:

10:45 Adidas Běh pro ženy (5 km)

11:20 Mattoni Barmanský běh

12:00 Metro Běh pro muže (10 km)

Letošní ročník běžecké Grand Prix bude ochuzen o vítěze uplynulých dvou závodů. Rekordman trati na 10 kilometrů z roku 2001 Haile Gebrselassie i Keňan Paul Tergat se připravují na mistrovství světa v půlmaratonu, tudíž do Prahy nezavítají. Prvenství v ženské kategorii bude obhajovat Maďarka Aniko Kalovicsová, představí se i česká ženská špička - Petra Kamínková, Jana Biolková či Andrea Šuldesová. Z českých mužských běžců se mohou diváci těšit na Jana Bláhu, Pavla Faschingbauera či Jana Kresingera. O přední příčky budou zřejmě mimo jiné bojovat Maročan Said Berioui, Slovák Róbert Štefko či Keňan Reuben Kibet Chebii.

Atraktivní novinkou sedmého ročníku Mattoni Grand Prix bude závěrečná loterie. Do slosování budou zahrnuti všichni běžci, kteří dokončí závod. Šťastní výherci obdrží památeční medaili Mattoni Grand Prix, a mohou získat také ceny od sponzorů akce. Mattoni Grand Prix bude jako obvykle provázena bohatým kulturním programem. Přímo na Staroměstském náměstí vystoupí populární moderátoři a uskuteční se autogramiády slavných sportovců. Zábavy si užijí i běžci v průběhu závodu, po celé trase je totiž budou bavit různé hudební skupiny.

Registrace na Mattoni Grand Prix lze provádět do 20. září 2003. Po zaplacení registračního poplatku každý účastník obdrží sportovní tašku, ve které nalezne oficiální tričko MGP 2003, Maratonský Magazín a drobné dárky od partnerů. Pro každou z účastnic adidas Běhu pro ženy je navíc připravena pozornost v podobě kosmetiky od firmy Coty. Bližší informace o Mattoni Grand Prix 2003 podávají internetové stránky www.pim.cz.

       

Tomáš Klement

Vytisknout