přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

24. července 2010, 09:42

Maslák ve finále sedmý, Burian pokračuje dál

Zatím nejlepšího českého umístění dosáhl na MS juniorů v Kanadě na dvoustovce Pavel Maslák. Půlkař Burian postoupil do dnešního semifinále.

Sedmé místo na nabité trati 200 metrů dokázal vybojovat Pavel Maslák. Pátý z mistrovství Evropy v Novém Sadu dokázal postoupit do bojů o medaile také ve světové konkurenci, kde svěřenci Daniela Gwóźdźe trochu došly síly a s časem 20.13 (+0.5) porazil jediného soupeře. Přitom medaile visela relativně nízko, domácí Brown bral bronz za rovných 21 vteřin, což je v možnostech českého rekordmana. Mistrem světa se stal – při nepřítomnosti v rozběhu diskvalifikovaného šampiona ze stovky Lee – suverénně Japonec Šota Jizuka za 20.67 před Bělorusem Linnikem (20.89).
Double se nepodařil ani mladičké Britce Jodie Williamsové, i když k němu měla mnohem blíž než její kolega Lee, rovněž mistr ze stovky. Ve finále podlehla pouze Američance Stormy Kendrickové (22.99 vs. 23.19).

Zbývajícím českým úspěchem včerejšího programu byl pohříchu start půlkaře Miroslava Buriana. Svěřenec Jiřího Kmínka si v nejtaktičtěji vedeném rozběhu pohlídal v pohodě přímé druhé postupové místo (čas 1:51.23) a objeví se v dnešním 24členném semifinále. Bude naší poslední nadějí na postup do elitní osmičky.

Dvojice našich chodců se ve světové konkurenci neprosadila. Lukáš Gdula a Pavel Schrom došli dráhovou desítku na 18., resp. 19. místě se značným odstupem od většiny pole. Zlato získal v setinovém souboji Rus Valerij Filipčuk za 40:43.17.
Překážkář na 110 metrů Lukáš Haloun se neprobil do semifinále. Na přímý postup ve svém rozběhu nestačil a ani čas 14.50 (+0.1 m/s) jej do dalších bojů neposunul. Nejrychlejší byl v prvním kole s 13.49 (1.3) Nor Vladimír Vukicevic, bratr známé sestry Christiny, rovněž vyznavačky nejkratšího překážkového sprintu.
Štafetě 4x100 metrů se bohužel útok na finále nevydařil. Z výsledkové listiny vyčteme, že česká čtveřice do cíle jednoho z rozběhů nedoběhla.

Přidejme ještě další juniorské mistry světa, kteří dnes získali své tituly. Ve výšce se jednoznačně prosadil Katařan Mutaz Essa Barshim, který skočil 230 cm. Neméně přesvědčivě si počínal mezi oštěpaři Němec Till Wöschler, který zdecimoval zbytek pole hodem o 2.52 metru za osmdesátku. Šampionem na 400 metrů překážek se stal již ze seniorských soutěží známý Jehue Gordon z Trinidadu a Tobaga. Čtvrtému z MS v Berlíně k tomu stačil čas 49.30.
Zlato z dálky získala za skok dlouhý 641 cm Kubánka Irisdaymi Herreraová. Nejsilnější sedmibojařkou byla v Monctonu Nizozemka Dafne Schippersová, která zůstala jen 33 bodů od šestitisícové hranice.

Výsledky z pátku jsou zde.

Michal Procházka

Vytisknout