přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

16. července 2011, 12:22

Maslák s Voňavkou do finále, Tamgho se zranil

Sedmibojařka Cachová je po překážkách a výšce druhá. Masláka uvidíme v odpoledním finále dvoustovky, diskař Voňavka bude ve hře o medaile zítra. ME do 23 let přišlo o svou největší hvězdu trojskokana Tamgha.

Výborně si v semifinále dvoustovky počínal Pavel Maslák. Na druhém přímém postupovém místě si vylepšil osobní rekord na 20.66, nejrychejšího času ze dvou běhů dosáhl jeho jediný přemožitel Řek Cákonas (20.57). "Mám radost z osobáku, závěr jsem sice trochu vypustil, ale asi by to nebylo o mnoho lepší," uvedl po doběhu svěřenec Dalibora Kupky. "Ve finále to bude velký boj, je to tam hodně našlapané. Podle mě se bude rozhodovat kolem 20.60," myslel si Maslák.

Šampionát dnes dopoledne přišel o jednu ze svých hvězd. Světový rekordman v trojskoku v hale Teddy Tamgho neabsolvoval ani jeden ze svých třech pokusů. "Zranil jsem si kotník během rozcvičení na stadionu," uvedl Francouz v krátkém prohlášení. Sportovní tragédií však byla soutěž pro celý tým galského kohouta, bez měřeného skoku zůstali i jeho kolegové Rapinier a Bamba. Naopak nejlépe vyšla kvalifikace Ukrajinci El-Sheryfovi (16.45) a Rusovi Fjodorovovi (16.43). Jeho krajanka a další hvězda šampionátu Darja Klišinová prošla suverénně do dálkařského finále díky vynikajícím 681 cm.

Vydařený start do sedmibojařské soutěže má za sebou Kateřina Cachová. Nad překážkami i ve výškařském sektoru si domácí favoritka vytvořila letošní nejlepší výkony a lepší součet o 43 bodů má prozatím na svém kontě pouze Nizozemka Broersenová. Více našlapané pořadí je naopak za Cachovou, do 32 bodů se vejdou Rusky Běljakovová (3.) a Savická (5.) a Estonka Šadeiková (4.). Druhá česká zástupkyně Lucie Ondraschková zatím drží po osobáku na 100 m př. a průměrné výšce 15. pozici.

Z trojice českých zástupců v disku se do finále probil Tomáš Voňavka, za výkon 57.03 se mu to podařilo z posledního, dvanáctého místa. konečné 21. místo patří Vladislavu Hruškovi (53.62), čtvrtý koulař tohoto mistrovství Martin Stašek skončí 24 (51.97). Soutěž přišla o jednoho z adeptů medaile Brita Morse, jenž sice předvedl tři daleké pokusy, ani jeden se však neměřil. Jeho krajan Okoye naopak hodil nejdále, 3 cm od šedesátimetrové hranice.

V kladivářském sektoru se představil Jan Dvořák, příliš se mu však nevedlo a s 58.08 z druhé série skončí 23. Nejdelší hod prvního kola zaznamenal v jeho skupině Polák Fajdek (74.33), tu druhou ovládl druhý přímý kvalifikant Kolomojec (72.95).

Sedmiboj po disciplíně:
100 m př.: Vydařený vstup mají za sebou české reprezentantky, Cachová si posunula letošní maximum na 13.87 (+0.4) a zařadila se na čtvrté místo, Ondraschková si dokonce vylepšila osobák na 14.24 (+0.8) a zahájila na devátém místě. Na čele závodu se usadila vítězka běhu Cachové Estonka Šadeiková (13.68).
Výška: Dvě závodnice zdolaly 187 cm, pro obě to znamená osobní rekordy. Nizozemku Broersenovou to vyneslo na vedoucí pozici, Rusku Běljakovovou na třetí místo za Cachovou, která pokračovala ve zlepšování svých "letošňáků", když zdolala 181 cm. Její kolegyně Ondraschková překonala 169 a klesla na 15. příčku.

Výsledky

Foto ze sobotního dopoledne - Pavel Lebeda, www.ostrava2011.com

 

 

Michal Procházka

Vytisknout