přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. července 2010, 09:55

Maslák poběží na MSJ finále dvoustovky, Kubelová desátá v disku

Do bojů v kanadském Monctonu zasáhlo ve čtvrtek trio českých reprezentantů. Nejlépe se vedlo sprinterovi Pavlu Maslákovi, který bude v noci na zítřek bojovat o medaili.

Pavel Maslák začal svou pouť soutěží rozběhovým časem 21.31, který v semifinále ještě o 24 setin vylepšil ave svém běhu obsadil druhou, přímo postupovou pozici. Jeho výkon 21.07 (+2.3) byl pátým nejrychlejším ze všech. S nejlepším časem (20.81) vstoupil do finále Bělorus Aliaksanr Linnik, pod 21 vteřin se dostal ještě Japonec Iizuka. Favorizovaný Dexter Lee, který v Monctonu vyhrál stovku, byl diskvalifikován už v rozběhu. Boj o medaile je plánován na 1:25 hod ráno středoevropského letního času.

Své finále má už za sebou diskařka Jitka Kubelová, která v prvních třech sériích hodila nejlépe 47.88, což na postup mezi nejlepší osmičku nestačilo. V Konečném zúčtování patří Kubelové desátá příčka. Zvítězila Kubánka Yaime Pérezová, jíž změřili 56.01 m. Zbylé medaile braly Američanka Pendletonová za výkon 54.96 a  Ukrajinka Kurylová za hd o rovný metr kratší.

Třetí česká zástupkyně ve čtvrtečních soutěžích, čtvrtkařka překážkářka Eva Jeníková, v rozbězích předčasně vyběhla z bloků a byla diskvalifikována.  

Pozici favoritky trojskoku obhájila Kubánka Dailenys Alcántraová, jež výkonem 14.09 potvrdila své předchozí tituly z MS do 17 let v Ostravě a předloňského MSJ v Bydhošti. Také na čtvrtce se prosadilo očekávané jméno – 17letý Grenaďan Kirani James vyhrál výkonem 45.89 a o dvě desetiny porazil evropskou naději, Maďaara Deáka Nagyho.

Ženskou čtvrtku jasně ovládla Shaunee Millerová z Baham (52.52), na dvojnásobné trati nenašla přemožitelku Rumunka Elena Mirela Lavričová (2:01.85). Juniorská patnáctistovka se stala kořistí Keňana Caleba Ndiku (3:37.30), stýpl vyhrála jeho krajanka Purity Kiruiová (9:36.34). Na stovce překážek zvítězila s časem 13.30 Norka Isabelle Pedersenová a zlato v tyči bral Rus Anton Ivakin, který jako jediný překonal 550 cm.

Výsledky

Adam Pražák

Vytisknout