Maslák ozdobil mistráky národním rekordem

23. listopadu 2011, 11:26

Talentovaný havířovský sprinter přidal dnes v Ostravě ke květnovém rekordu na stovce i absolutní český juniorský čas na dvoustovce 21.09.

Pavel Maslák už má v kapse i národní juniorské maximum na 200 m. O jednu setinu dnes pokořil 17 let a 8 dní starý rekord Tomáš Dřímala z Budapešti. Jako novou hodnotu udal svěřenec trenérů Gwóźdźe a Kupky čas 21.09. Také dnes jeho reprezentační parťáci zaostali, i když také dosáhli solidních časů: Zich (21.46), Šťastný (21.48), Faist (21.74).


Pavel Maslák - foto: J. Kucharčík

Vynikající čtyřstovku zaběhli dorostenci. Martinu Vinšovi, který byl rychlejší i než junioři, bohužel nepomohl ani vynikající osobní rekord 48.36 k nominaci, pro MS17 mu chybělo 16 setin. Rychlých 400 m může naopak těšit Miroslava Buriana (48.49), který má jistotu na dvojnásobné distanci, na které v Ostravě bezpečně zvítězil. Stejných 16 setin jakoby bylo zakletých i pro překážkáře Radka Fischera, jehož tento dílek stál juniorské ME při čase 52.66.

O více jak dva metry vylepšil svůj nominační výkon pro MS dorostenecký diskař Marek Bárta (59.66). Jeho kolega o kategorii výš Tomáš Voňavka zůstal 2.3 metru od limitu, když poslal své náčiní do vzdálenosti 53.70.

Medailisté 2. dne
Dorostenky
200 m (+0.9) – 1. Lucie Šetelíková (Tábor) 25.32, 2. Jeníková (Jablonec) 25.53, 3. Domská (Šumperk) 25.72
400 m – 1. Andrea Prudilová (Olymp) 58.10, 2. Kodrová (Jeseniova Pha) 58.31, 3. Janoušová (NM na Mor.) 58.32
800 m – 1. Diana Mezuliáníková (Škoda Plzeň) 2:12.55, 2. Rohanová (JAC Brno) 2:18.61, 3. Všelichová (Slavia) 2:19.62
3000 m – 1. Helena Tlustá (NM na Mor.) 10:25.32. 2. Šaršonová (ACP Brno) 10:27.03, 3. L. Nováková (Havl. Brod) 10:38.13
300 m př. – 1. Nikola Řehounková (AC Pardubice) 42.40, 2. Jeníková (Jablonec) 42.55, 3. Sotáková (Blansko) 43.27
Tyč – 1. Kateřina Skopalová (ACP Brno), 2. Morysková (Kolín) obě 350, 3. Pomahačová (Škoda Plzeň) a S. Hofmannová (Sokol ČB) obě 315
Trojskok – 1. Dominika Horniaková (Třinec) 11.79, 2. Štáhlová (Břeclav) 11.68, 3. Michalská (Jablonec) 11.52
Koule – 1. Gabriela Pallová (Zlín) 13.21, 2. Galertová (USK), 3. Kupčíková (Vítkovice) obě 13.16
Disk – 1. Gabriela Pallová (Zlín) 34.26, 2. Kolářová (Uh. Hradiště) 33.77, 3. Hendrychová (Most) 31.62
4x400 m – 1. Vlčková, Ulrichová, Loudová, Drábková (NM nad Met.) 4:01.27, 2. JAC Brno 4:01.56, 3. Tábor 4:04.08

Juniorky
200 m (-0.7) – 1. Jana Slaninová (Vítkovice) 24.50, 2. Schmidtová (ACP Brno) 24.75, 3. Chabrová (Liberec) 25.11
400 m – 1. Anna Dočkalová (Slavia) 56.99, 2. Langrová (ACP Brno) 57.09, 3. Becková (Mar. Lázně) 57.86
800 m – 1. Sylva Škabrahová (Hodonín) 2:09.09, 2. Jahelková (Hr. Králové) 2:11.99, 3. Hofmannová (Kladno) 2:13.20
3000 m – 1. Petra Kuříková (Jablonec) 10:11.50, 2. Beroušková (Mílaři Domažlice) 10:12.32, 3. Holušová (JAC Brno) 10:17.64
400 m př. – 1. Eva Šutová (Kroměříž) 61.90, 2. Šrobová (Kladno) 62.80, 3. Halášková (Olymp) 63.74
Tyč – 1. Terezie Kudrnová (Spartak P4) 350, 2. Nosková (AC Pardubice) 340, 3. Kabrnová (ŠAK Jablonec) 330
Koule – 1. Markéta Červenková (St. Boleslav) 14.48, 2. Kubelová (NM na Mor.) 13.66, 3. Plachá (Olomouc) 13.00
Disk – 1. Jitka Kubelová (NM na Mor.) 43.82, 2. Kroužková (Hv. Pardubice) 43.67, 3. Červenková (St. Boleslav) 42.36
4x400 m – 1. Vodová, Horáčková, Langrová, Jenyšová (ACP Brno) 3:58.28, 2. Hodonín 3:58.50, 3. Olymp Praha 3:59.19

Dorostenci
200 m (-1.4) – 1. Rostislav Navrátil (Zlín) 22.13, 2. Hrnčíř (Ml. Boleslav) 22.41, 3. Cysař (USK) 22.48
400 m – 1. Martin Vinš (Ml. Boleslav) 48.36, 2. M. Burian (Dukla) 48.49, 3. Žižka (Jablonec) 50.03
800 m – 1. Miroslav Burian (Dukla) 1:54.04, 2. Halaj (Sokol) 1:55.83, 3. Grecman (Vítkovice) 1:57.73
3000 m – 1. Petr Lukeš (F-M) 8:50.45, 2. Jaša (Stříbro) 8:58.93, 3. Doležel (Šternberk) 9:00.96
400 m př. – 1. Michal Brož (Turnov) 38.47, 2. Schindler (Sokol Opava) 38.70, 3. Kožíšek (Jablonec) 39.61
Výška – 1. Martin Heindl (JAC Brno) 200, 2. Seidl (Sokolov), 3. Trybula (F-M) oba 195
Trojskok – 1. Vojtěch Truhlář (Jablonec) 13.80, 2. Kozárek (Vítkovice) 13.52, 3. Pršín (Sokol ČB) 13.41
Disk – 1. Marek Bárta (Havířov) 59.66, 2. Mazgal (Turnov) 48.88, 3. M. Novák (Olomouc) 48.43
4x400 m – 1. Král, Spura, Žižka, Kožíšek (LIAZ Jablonec) 3:28.73, 2. Uherské Hradiště 3:29.69, 3. Turnov 3:30.17

Junioři
200 m (+0.0) – 1. Pavel Maslák (Havířov) 21.09 – český rekord, 2. Zich (Chodov) 21.46, 3. Šťastný (Dukla) 21.48
400 m – 1. Petr Lichý (Slezan Opava) 48.48, 2. D. Němeček (Dukla) 48.74, 3. Kuptík (Spartak P4) 49.22
800 m – 1. Jan Kubista (ŠAK Jablonec) 1:53.75, 2. Vágner (NM na Mor.) 1:54.38, 3. Tomeš (Turnov) 1:54.45
5000 m – 1. Jiří Homoláč (Uni Brno) 15:16.14, 2. Bajza (Kroměříž) 15:24.63, 3. Edlman (Kovošrot Pha) 15:40.67
400 m př. – 1. Radek Fischer (Spartak P4) 52.66, 2. Solfronk (Jablonec) 53.74, 3. Barák (Liberec) 54.34
Výška – 1. Jan Sommerschuh (Lovosice) 205, 2. Tomek (K. Vary) 200, 3. Koutný, Navrátil (oba Olomouc) a Kašpar (Třebíč) všichni 195
Trojskok – 1. Tomáš Nevtípil (Olomouc) 14.61, 2. Čejka (Kolín) 14.51, 3. Beneš (Hv. Pardubice) 14.39
Disk – 1. Tomáš Voňavka (Kladno) 53.70, 2. Staněk (Slavia) 51.15, 3. Jakša (Olymp) 50.07
4x400 m – 1. Němeček, Burian, Sedlák, Šťastný (Dukla) 3:18.77, 2. Spartak P4 3:19.23, 3. ŠAK Jablonec 3:24.69

Kompletní výsledky zde.

Michal Procházka
Vytisknout

Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.

Archiv zpráv

Kalendář událostí