přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

5. března 2005, 17:21

Martincová po jednom ulitém startu postupuje do semifinále

Nejlepšího osobního času v této sezoně dosáhla v rozběhu na 60 m překážek na halovém ME Lucie Martincová.

Překážkářka USK Praha nastoupila hned v prvním rozběhu, který otevřel večerní blok sobotních soutěží. V osmé dráze dosáhla času 8.10 a ze třetího místa si zajistila přímý postup mezi nejlepších šestnáct. Jen o tři setiny překročila hodnotu osobního rekordu z roku 2004 a na 6 setin se přiblížila letitému národnímu rekordu Jitky Tesárkové. 

Vítězkou prvního rozběhu na 60 m překážek se stalaFrancouzka Ramalalanirinaová v čase 7.99, druhá před Martincovou skončila Němka Bolmová za 8.04. Čtvrté postupující místo obsadila výkonem 8.16 domácí Alozieová.    

Samotnému běhu však předcházely dramatické události s ulitými starty. Poprvé vypálila předčasně právě česká reprezentantka, při opakovaném startu porušila pravidla Běloruska Lichutaová v sedmé dráze, a byla tak diskvalifikována. "Byla to moje taktika," smála se po doběhu Martincová, "první start jít na risk i za cenu, že uliju, ale zároveň někoho vycukám." To se Martincové podařilo dokonale, k chybnému druhému startu "přinutila" závodnici startující ve vedlejší dráze.

V hodnocení kompletního čtyřiadvacetičlenného startovního pole se Martincová svým časem zařadila na desátou pozici, stejný výkon předvedla domácí halová mistryně světa z roku 1995 Aljuska Lopezová. Nejrychlejších časů dosáhly sestry Kallurovy, Jenny vyhrála svůj rozběh v osobním rekordu 7.92, Susanna výkonem 7.96.        

Do semifinále nastouůpí Martincová v neděli po půl dvanácté. Z každého ze dvou semifinálových běhů projdou do elitní osmičky dvě nejrychlejší závodnice přímo a další čtyři s časem. Boj překážkářek o medaile vypukne v neděli v 18.30.     

Nejlepší časy v rozbězích na 60 m př. žen:
J. Kallurová 7.92, S. Kallurová (obě Švéd.) 7.96, Ramalalanirinaová (Fr.) 7.99, O´Rourkeová (Ir.) 8.02 NR, Girardová (Fr.) 8.02, Bolmová (Něm.) 8.04, Allahgreenová 8.05, Claxtonová (obě Brit.) 8.06, Ševčenková (Rus.) 8.07, Martincová 8.10, Lopezová (Šp.) 8.10, Hentschkeová (Něm.) 8.11 

Tomáš Klement

Vytisknout