přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

9. srpna 2005, 15:21

Martina Darmovzalová nezvládla dálkařskou kvalifikaci

Nováčkovskou daň si na své premiéře na světovém šampionátu vybrala česká dálkařka Martina Darmovzalová. V soutěži zaznamenala nejkratší pokus celého startovního pole.

5.74 v první sérii a dva přešlapy k tomu. Víc toho Martina Darmovzalová, která se nominovala osobním rekordem 6.66, na mistrovství světa v Helsinkách nepředvedla. A už ani nepředvede. V kvalifikaci skončila na posledním, pětadvacátém místě.  Na finále přitom nebylo třeba v prořídlém startovním poli předvést nijak oslnivý výkon. Za neúčasti prvních dvou žen loňské olympiády Lebeděvové a Simaginové z Ruska se postupovalo ještě se 653 centimetry. "Nervózní jsem ani nebyla, nějak jsem to nevnímala, že jde o mistrovství světa. Prvním pokusem jse si blbě nastoupila, potřebovala jsem se odrazit, abych zjistila, jak si mám posunout rozběh. Zklamaná samozřejmě jsem, věřila jsem, že těch 650 centimetrů můžu dát," zhodnotila ze svého pohledu kvalifikační závod Martina Darmovzalová.

Nejdelší skok celé kvalifikace předvedla teprve devatenáctiletá Američanka Tianna Madisonová. Hned prvním pokusem si vytvořila výkonem 6.83 osobní rekord a o 18 centimetrů překonala hranici přímého postupu do finále. Přímý postup "trefila" ještě Španělka Concepción Montanerová (6.65), zbylá desítka závodnic, včetně čerstvě stříbrné sedmibojařk Eunice Barberové z Francie, postupovala výkonem. Na smolný osud může láteřit Američanka Rose Richmondová, která sice dosáhla stejného výkonu jako poslední postupující Jamajčanky Goulbornová a Edwardsová (653), druhý nejlepší výkon měla ovšem horší a do finálového tuctu se těsně nevešla.

Postupující z kvalifikace:
Madisonová (USA) 6.83 Q, Montanerová (Španělsko) 6.65 Q, Kotovová (Rusko) 6.63 q, Vasziová (Maďarsko) 6.62 q, Barberová (Francie) 6.60 q, Upshawová (USA) 6.59 q, Savignová (Kuba) 6.57 q, Udmurtovová (Rusko) 6.56 q, Sothertonová (Velká Británie) 6.55 q, Bobbyová (indie) 6.54 q, Edwardsová (Jamajka) 6.53 q, Goulbornová (Jamajka) 6.53 q        
 

Adam Pražák

Vytisknout