Maratonkyně Pichrtová doběhla sedmá v Los Angeles a má limit

pondělí 7. března 2005
Vytrvalkyně Anna Pichrtová obsadila sedmé místo v maratonu v Los Angeles. V závodu, v němž před třemi lety skončila třetí, dosáhla času dvě hodiny, 33 minut a dvě sekundy.

Tímto výkonem jako sedmá česká atletka splnila limit pro účast na mistrovství světa v Helsinkách. Pichrtová se kvalifikovala už na minulý světový šampionát v Paříži, kde však kvůli zranění Achillovy šlachy nakonec neběžela.
Loni startovala v olympijském maratonu v Aténách a doběhla osmadvacátá. Losangeleský maraton vyhráli Keňan Mark Saina a Ruska Ljubov Denisovová, kteří získali za vítězství 25 tisíc dolarů a automobil. Africký běžec si vydělal 75 tisíc dolarů navrch za čas 2:09:35 hodiny.