přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

17. července 2004, 21:02

Máme zlato!

Fantazie! Denisa Ščerbová dolétla pro zlatou medaili na juniorském mistrovství světa v italském Grossetu.

Včerejší kvalifikaci vyhrála výkonem 6.59 Němka Sophie Krauelová, Ščerbová postupovala z druhého místa za 6.34. Po doskoku prohlásila:  „Sophii se dneska podařil dlouhý pokus, já věřím, že mě se podaří zítra..“  Ta slova byla prorocká.

Hned první odraz trefila Ščerbová ideálně, doplachtila na hranici 6.61 metrů a vyrazila soupeřkám dech. Druhý pokus byl ještě delší. Někam za 6.70, což by kromě stvrzení vedení v soutěži znamenalo jistou letenku na olympijské hry. Bohužel, skok se pro milimetrový přešlap nemohl měřit.

I když se Ščerbová dále v soutěži nezlepšila, větší důvod k nervozitě měly její soupeřky. Zoufalá Krauelová se dokonce pokoušela uhádat evidentní přešlap. Rozhodčí byly naštěstí neoblomní, a tak se mohla Ščerbová radovat z velkého triumfu.

„Technicky jsem na tom byla rozhodně dobře, jenom škoda toho přešlapu ve druhém pokusu,“ hodnotila po vyhlášení novopečená mistryně světa. Jak bude slavit, ještě neví, prý záleží na příležitosti.

Čtyři roky stará zlatá medaile Klimešové z Chile tak nebude v kolekci medailí z MSJ jedináčkem. Díky Ščerbové se jí dneska narodila sestřička. Nezbývá než doufat, že tato rodina bude co nejpočetnější!

Adam Pražák

Vytisknout

Související články