přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

18. září 2004, 16:17

Malysa si došel pro premiérový titul na 50 kilometrů

Trojnásobný účastník olympijských her Jiří Malysa se dnes v Přerově radoval ze své první zlaté medaile z mistrovství ČR v chůzi na 50 kilometrů.


Foto: J. Čech
Dvacet okruhů v okolí řeky Bečvy prošel osmatřicetiletý závodník SK Nového Města nad Metují způsobem start-cíl, od celkově stříbrného Milana Švehly ho v cíli dělilo bezmála 25 minut. Mistrovský titul byl pro Malysu při neúčasti zkušeného Miloše Holuši téměř povinností, za svým výkonnostním cílem však český reprezentant zaostal. „Popravdě řečeno, s výkonem spokojený moc nejsem,“ přiznal Malysa, „svůj záměr jít pod čtyři hodiny jsem naplňoval asi do pětatřicátého nebo šestatřicátého kilometru, ale pak se dostavila obrovská krize. Už jsem věděl, že na ten výkon nemám, tak se ztratila motivace. Nakonec můžu být spokojený, že jsem došel.“

V tu chvíli však měl Malysa neotřesitelný náskok, Švehlu na druhém místě navíc podobná krize postihla rovněž čtrnáct kilometrů před cílem. Malysa urazil padesátikilometrovou trať za 4:24:51, druhé místo pro Slovan Mariánské Lázně vybojoval Milan Švehla v čase 4:49:29, bronzovou medaili si z Přerova odváží liberecký František Párys (4:56:59). „Dnešní závod ale můžu zhodnotit kladně,“ pokračoval sedminásobný mistr republiky na 20 kilometrů. „Celou sezonu jsem měl problémy s technikou, dneska se mi ale dařila. Nedostal jsem ani jedno napomínání,“ těšil se Jiří Malysa, který byl v závodě na 20 km na OH v Aténách diskvalifikován pro nečistý styl chůze. 

Vedle Miloše Holuši v mistrovském závodě chyběl další český reprezentant David Šnajdr. Oddílový kolega Jiřího Malysy má v těchto dnech trenérské povinnosti u paralympijského týmu v Aténách. Na start šampionátu v Přerově se postavilo pouze šest chodců, závod dokončili čtyři. „Jsem přesvědčen, že vyšší počet účastníků by napomohl ke kvalitnějším časům. Všichni startující v dnešním závodě prošli prakticky celou trať sami, neutvořili se žádné skupiny,“ hodnotil ředitel závodů Petr Kratochvíl.

Výsledky MČR na 50 km chůze, 18. 9. 2004 Přerov:
1. Malysa (Nové Město nad Metují) 4:24:51, 2. Švehla (Slovan Mariánské Lázně) 4:49:29, 3. Párys (Slovan Liberec) 4:56:59, 4. Pták (AK Bílina) 5:23:47     

Tomáš Klement

Vytisknout