přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

24. srpna 2003, 13:35

Malina v Paříži neprodal svou solidní formu

Letošní výkonnost diskaře Libora Maliny naznačovala, že pařížské finále pro třicetiletého závodníka pražské Dukly je reálné.

Po dvou úvodních pokusech v kvalifikaci hluboko pod 60 metrů se však Malinovy naděje rozplývaly. V poslední sérii zaznamenal kladenský rodák výrazné zlepšení, ale průměrný výkon 61,35 m na finále nestačil. "Můj výkon rozhodně nebyla otázka nervozity. S klukama, kteří tady byli, v podstatě závodím každý týden," vyloučil psychický důvod neúspěchu český diskař. "Po dvou špatných hodech už jsem musel riskovat," popisuje Malina, který k postupu do finále potřeboval poslat disk do vzdálenosti 62,46 m.Foto: F. Macák

"V letošní sezoně jsem jako na houpačce, jednou to jde, podruhé ne. Dneska jsem přišel do kruhu a nešlo to," konstatuje Malina a dodává: "disk neletěl jako disk, ale jako kámen. Také jsem se pořád nějak nemohl rozcvičit." 

L
ehký vítr v průběhu kvalifikace foukal diskařům do zad mírně zleva, což českému reprezentantovi nevadilo. Celkové podmínky k závodění na Stade de France považuje Malina za vynikající: „Je tu krásný stadion a výborná atmosféra. Podmínky byly prostě super.“ Už dlouhodobě českého diskaře trápí kolísavý tlak. „Nevymlouvám se na to, dnes mě to vůbec neovlivnilo,“ uvedl Malina ke svému zdravotnímu stavu, který se paradoxně zhoršuje ve chvílích, když je svěřenec trenéra Brabce v klidu a odpočívá. V samotném závodě se tyto obtíže zpravidla neprojevují. Po návratu z Paříže Malina pokračuje v sérii odborných vyšetření, která zatím nedokázala odhalit příčinu jeho zdravotních problémů. „Stává se mi dokonce, že omdlím,“ popisuje Malina, „už dvakrát mě museli odvézt v noci na pohotovost.“ Z dějiště 9. mistrovství světa v Paříži odlétá Libor Malina s dalšími šesti reprezentačními kolegy ve čtvrtek 28. srpna odpoledne.

Podrobnosti k MS 2003 v Paříži v rubrice ZAOSTŘENO NA...

Tomáš Klement

Vytisknout