přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

6. října 2003, 16:47

Malina se po týdnu v lázních pustí do přípravy na olympiádu

Diskař Libor Malina dnes zahájil týdenní pobyt ve Františkových lázních.Foto: F.Macák
Účastník letošního mistrovství světa bude po desetiměsíční dřině především pasivně odpočívat. „Maximálně si občas udělám krátkou projížďku na kole,“ plánuje Malina, jehož v lázních čekají také uhličité masáže a vodoléčba. „Po zkušenostech z předchozích let jsem upustil od bahenní léčby. Loni jsem bahno absolvoval dvanáctkrát a rozhodilo mě to na tři měsíce. Působilo mi to záněty,“ vzpomíná. V lázeňském prostředí bude mít nejlepší domácí diskař dostatek klidu ke zhodnocení uplynulé sezony, ve které v dresu České republiky vybojoval vítězství v 1. lize EP a na MS v Paříži obsadil osmnáctou pozici.

V Poháru mistrů evropských zemí pak svým prvenstvím pomohl pražské Dukle k celkovému třetímu místu mezi evropskou klubovou elitou. „Moje výsledky jsou obrazem celé sezony,“ hodnotí Libor Malina, „osmnácté místo v Paříži sice není postup do finále, ale odpovídá realitě. Podle výkonnosti jsem do soutěže vstupoval jako jednadvacátý. Během roku jsem stabilně házel okolo jednašedesáti, dvaašedesáti metrů.“ Nejdelší hod předvedl Malina na silně obsazeném Memoriálu Ludvíka Daňka v Turnově, kde poslal disk do vzdálenosti 64,23 m.

Bezprostředně po návratu z Františkových lázní – od začátku příštího týdne – zahájí Libor Malina přípravu na olympijskou sezonu. „Přípravu ještě nemám naplánovanou do detailů, bude záležet na financích. Každopádně hodlám směrem k olympiádě obětovat hodně,“ uvedl třicetiletý diskař, účastník OH 2000 v Sydney. „Buď v Aténách prorazím mezi absolutní špičku, nebo zůstanu na současné úrovni,“ vzhlíží Malina k vrcholu následující sezony a dodává: „uvidíme za rok.“

Tomáš Klement

Vytisknout