Mäki zlatá na univerziádě

sobota 11. července 2015
Další výborné zprávy přišly z Letní světové univerziády v korejském Gwangju. Zlatou medaili vybojovala pro české barvy Kristiina Mäki v závodě na 5000 metrů v čase 16:03.29.

Již po hladkém postupu ze svého rozběhu bylo jasné, že je Kristiina v dobré formě. Ve finále se v takticky vedeném závodě naše běžkyně držela celou dobu v čelní skupině favoritek. Třista metrů před cílem svým soupeřkám nastoupila a v cílové rovince nebylo pochyb o jejím vítězství. Její výsledný čas byl 16:03.29. "Finále se mi běželo výborně. Tím, že byl rozběh pomalý, zbyly síly na finiš a ještě k tomu pršelo, což jsem si přála. Zlata z univerziády si cením. Konkurence byla samozřejmě menší než na evropském šampionátu, ale bylo nás tam zhruba sedm s vyrovnanými osobáky a do poslední chvíle nebylo jasné, jak to dopadne," zhodnotila svůj závod čerstvá zlatá medailistka.

Druhá česká zástupkyně v dnešním programu Tereza Králová obsadila pěkné páté místo ve finále hodu kladivem žen, poté co své náčiní poslala do vzdálenosti 66.64.