přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

22. července 2005, 16:06

Machuru čeká v podvečer velké finále

Jedním z adeptů české juniorské výpravy na medaili je bezpochyby koulař Remígius Machura mladší. Koulařské finále ho čeká dnes v podvečer.

Na otázku, jak se cítí před startem ve finále na mistrovství Evropy juniorů v Kaunasu, Machura mladší s klidem odpověděl: "úplně normálně". Trenér a otec v jedné osobě - Remek Machura starší však s odpovědí svého syna spokojen nebyl: "cítíš se přece výborně, ne?" smál se...a syn kontroval: "no jo vlastně, cítím se výborně..".

Devatenáctiletý koulař má na svém kontě již čtvrté místo z mistrovství světa sedmnáctiletých z roku 2003. Letos si vytvořil osobní maximum, které má hodnotu 19.69 metru.

Česká medailová naděje si dobře vedla i ve včerejším kvalifikačním závodě. Byl jasně nejlepší, když své náčiní poslal do vzdálenosti 18.99 metru. "Ve finále ale budou všichni házet určitě dál," řekl závodník Sparty Praha a dodal: "finále bude dobrá soutěž, předpokládám kvalitní výkony." Za své největší soupeře považuje prvního muže evropských tabulek tohoto roku Maďara Kürthyho, ale i jeho krajana Kovácze či Poláky. "Ale za největšího soupeře považuji především sám sebe," zakončil své uvahy před velkým finále.

Koulařské finále vypukne dnes v 17.25 hodin, do bojů dnes zasáhnou ještě další čeští reprezentanti, v rozběhu na 1500 metrů se představí v 18:15 Zdeněk Medlík a v v 19:25 hodin Zuzana Hejnová na 400 metrů překážek.

Výsledky a další informace sledujte v Zaostřeno na...

Karolína Farská

Vytisknout