přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. září 2010, 22:28

Machura nesmí dva roky závodit

Remigius Machura byl při mimosoutěžním odběru v červenci pozitivně testován na růstový hormon a byl distancován Disciplinární komisí Českého atletického svazu na dva roky.

Rozhodnutí dnes po jednání komise potvrdil její předseda Miroslav Ševčík: Remigius Machura mladší byl na základě předložených dokumentů potrestán dvouletým zákazem soutěžní činnosti od 12. srpna 2010 do 11. srpna 2012.“ Juniorský mistr Evropy a účastník letošního kontinentálního šampionátu dospělých v Barceloně tak nejspíše zmešká i olympijské hry v Londýně, které se konají za dva roky na přelomu července a srpna. Ševčík dále potvrdil, že překročení povolených hodnot růstových hormonů, které se běžně vyskytují v lidském těle, ale mohou být podány i zvnějšku, „bylo markantní“. Stanovená hranice byla překročena v Machurově vzorku krve odebraného 14. července.


Remigius Machura se svým otcem a trenérem na ME v Barceloně - foto: www.graf.cz

Machura s verdiktem Disciplinární komise nesouhlasil, možnost odvolání je podle něj „vysoce pravděpodobná“. Učinit tak může do třiceti dnů od písemného doručení trestu, případnou další instancí je v jeho případě Rozhodčí komise Českého olympijského výboru. Poslední možnost pak představuje Mezinárodní sportovní arbitráž v Lausanne. Jak potvrdil šéf disciplinárky Ševčík, existuje i varianta prominutí části trestu, který by zahrnovala zejména přiznání viny a spolupráci při antidopingových projektech. To však sportovec zatím odmítl.

Michal Procházka

Vytisknout