přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Lysenková: Světový rekord v Ostravě není nereálný

Ivan Tichon a držitelka světového rekordu Taťjana Lysenková působí v Ostravě skromným dojmem. Na tiskovou konferenci na stadion SSK Vítkovice dorazili dokonce z hotelu pěšky.

"Stadion i sektor se mi moc líbí. Snad na něm uvidíme i světový rekord," řekla třiadvacetiletá kladivářka. O čem dál rozmlouvali s novináři?

Je reálné v Ostravě překonat světový rekord?
Ivan Tichon: "V úterý asi světový rekord neuvidíme, ale mohli bychom se dočkat kvalitního výkonu. Uvidíme podle počasí, konkurence se sešla mimořádně kvalitní. Letos jsem nevyhrál pouze jeden závod, v němž jsem startoval a byl bych moc rád, kdyby se po Ostravě tato moje bilance nezměnila. Sil mám po Evropském poháru v Miláně dost a konkurence mě určitě vyburcuje ke kvalitnímu výkonu."
Taťjana Lysenková: "Pro mě je nejdůležitější vyhrát, protože konkurence se v Ostravě sešla opravdu skvělá. Možná rekord uvidíme, nereálné to opravdu není. Soupeřky tady budu mít kvalitní, očekávám napínavou soutěž."

Jak často může Taťjana Lysenková zlepšovat světový rekord?
"Není to lehké jako třeba ve skoku o tyči, že bych přidávala centimetr po centimetru. Ale kdyby to šlo, klidně bych si to tak naplánovala."

Je v silách žen pokořit 80 metrů?
"Nebude to lehké, ale když bude člověk tvrdě pracovat, může se to povést. Já sama jsem však tuto hranici ještě nikdy nepřehodila ani v tréninku."

David Klempíř

Vytisknout