přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Lysenková má další svěťák!

Ruská kladivářka na mítinku v Tallinu potřetí v kariéře vylepšila světové maximum.

Před týdnem usedla v Göteborgu na evropský trůn, včera si udělala další radost. Na mítinku EAA kategorie Premium v estonském Tallinu poslala v páté sérii své náčiní do vzdálenosti 77.80, čímž o 39 centimetrů vylepšila své dosavadní maximum ze 24. června. Kromě rekoérdního hodu překonala ještě dvakrát 76metrovou hranici. Na druhém místě v soutěži skončila výkonem 73.46 m její krajanka Jekatěrina Chorosichová, třetí příčku obsadila Polka Kamila Skolimowská.

Už na 19 vítězství v řadě prodloužil svou neporazitelnost diskař Virgilius Alekna. Tentokrát to ovšem neměl lehké. Velkou část soutěže totiž vedl stříbrný medailista z ME Gerd Kanter. Alekna jeho výkon 67.86 vyrovnal v páté sérii, i tak mu ale vzhledem k porovnání druhých nejlepších hodů patřila druhá pozice. Alekna však zabojoval a v poslední sérii poslal disk na 69.30 m, na což už nikdo nedokázal odpovědět. Naposledy prohrál Alekna právě před rokem v Tallinu s Jihoafričanem Krugerem.

Vynikající firmu potvrdil i lídr světových tabulek ve vrhu koulí Christian Cantwell. Vrhy 21. 40 v páté a především 21.75 v šesté sérii ukázal konkzürencvi záda a jasně vyhrál. Druhý skončil výkonem 21.10 druhý z G§oteborgu Andrej Michněvič.

Adam Pražák

Vytisknout