přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

12. února 2010, 10:52

Lustigová rekordmankou v halovém stýplu

Vítězství z Finska si odvezl také Marcell, druzí skončili Májková a Wagner. Hala v Korsholmu má 400metrový ovál, takže umožňuje standardní venkovní atletiku.

Tato unikátní aréna se nachází ve 20tisícovém městečku Korsholm, nedaleko finské Vaasy, na hranici se Švédskem. Na včerejších Botnia Games se představila také čtveřice českých atletů.

Dařilo se Marcele Lustigové, která k vítězství přidala i neoficiální světový rekord na 3000 m překážek 9:54.25. Svěřenkyně Miroslava Semeráda si odvezla mimo jiné skalp norské vycházející hvězdy, Karoline Bjerkeli Grovdalové. Šampionka na této trati z MEJ v Novém Sadu, a také z hladké pětky zůstala na druhém místě o dvě vteřiny zpět.

Prvenství vybojoval také v disku Jan Marcell, kterému k pokoření severské konkurence stačilo 60.60 metru z páté série. O tři centimetry se musel sklonit v dálce Štěpán Wagner před Dánem Mortenem Jensenem. Svěřenec trenérů Joukala s Paterou si nicméně o 2 cm na 775 upevnil pozici na čele letošních českých tabulek. K případnému limitu pro HMS by potřeboval přidat ještě 35 cm. Druhou příčku obsadila také trojskokanka Lucie Májková, když její nejdelší z třech 12metrových pokusů měřil 12.71. Vítězná Elina Sorsaová překonala o 2 cm 13 metrů.

"Světové rekordy" na 400 metrovém oválu padly vedle ženského stýplu také na obou stopadesátkách. Postaraly se o ně Litevec Rytis Sakalauskas (15.53) a Finka Sari Keskitalo (17.73). Z dalších výkonů stojí za zmínku zejména osmistovka za 1:46.64 v podání Keňana Ismael Kombiche.

Výsledky Botnia Games

 

Michal Procházka

Vytisknout