Lustigová půl vteřiny od limitu

středa 2. února 2011
Na mítinku ve Vídni závodila tradičně početná ekipa českých reprezentantů. Asi nejvýraznější výsledky předvedli Marcela Lustigová v běhu na 1500 m a půlkař Miroslav Burian.

Marcela Lustigová vyhrála patnáctistovku s téměř čtyřvteřinovým odstupem před druhou běžkyní v pořadí a byla to možná právě absence rovnocenné konkurence v závěrečné fázi závodu, která ji připravila o splnění nominačního kritéria ČAS. Nakonec za ním po výkonu 4:15.09 zaostala o 59 setin.

To půlkař Miroslav Burian si na totéž stěžovat nemůže, startoval v nejrychlejším z běhů a skončil na třetím místě. Jeho výsledný čas šest setin pod 1:49 je kvalitní, k limitu by však musel zrychlit alespoň na úroveň 1:48.20.

Překážkář Stanislav Sajdok prokázal časy 7.86 ve finále a 7.88 v rozběhu stabilní výkonnost, pro nominaci do Paříže je však třeba ji vybrousit k 7.70 a lépe. Obdobné lze říci i o hladkém sprinteru Janu Velebovi, který ve Vídni běžel časy 6.78 (finále) a 6.77 (rozběhy). Nominační hranicí je výkon 6.68.

Z početné skupiny českých čtvrtkařů byl nejlepší Teodor Jareš (47.81), jen o tři setiny pomalejší byl v jiném běhu jeho kolega ze skupiny Rudolf Götz. Do hranice 48 vteřin se už nevešli Jiří Vojtík (48.08), Petr Szetei (48.09) ani Petr Vaněk (48.15).