přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

12. června 2010, 20:50

Lustigová načala čtvrtou desítku pro Barcelonu

Běžkyně Marcela Lustigová v Istanbulu vyhrála stýpl v osobním rekordu 9:43.27 a nominovala se na červencové mistrovství Evropy. Ve výpravě do Španělska je již 31. jménem.

„Závod dnes nebyl zdaleka ideální,“ povídala Marcela Lustigová, která má za sebou účast za tím jen na halovém ME před rokem v Turíně. „Vedro by tak nevadilo, to je všude v Evropě, takže si člověk nevybere. Začalo se rychle, ale na patnáctistovce jsem viděla, že se zpomaluje, tak jsem šla do čela a až do cíle vlastně sama. Na stýplu to naštěstí tolik nevadí být vepředu, aspoň člověk vidí lépe na překážky a vyhne se nějakým kolizím,“ popsala podmínky svěřenkyně Miroslava Semeráda. „Navíce nebyl důvod taktizovat, chtěla jsem běžet na čas a ne na umístění,“ dodala.

 
Marcela Lustigová - foto: www.graf.cz

Plán Lustigové vyšel, do cíle doběhla i vítězně a především v čase 9:43.27, kterým normu pro ME splnila o vteřinu a čtvrt. „První cíl jsem si tím splnila, jsem ráda, že teď už nebudu muset limit nijak honit a budu se moci v klidu připravit. Nechci říkat, čeho bych ráda dosáhla v Barceloně, to se uvidí podle soupeřek. Ale určitě si myslím na český rekord, na který mi teď chybí vteřina,“ uzavřela Lustigová na adresu maxima Michaely Mannové 9:42.01, kterému může být 19. července již sedm let.

Výsledky z Istanbulu

 

Michal Procházka

Vytisknout