Ludmila Formanová se vrátí na ovály

5. dubna 2006, 13:12

Dvojnásobná mistryně světa již několik měsíců trénuje. Po krátké mateřské přestávce chce opět závodit.

Nyní, když je synovi Petrovi sedm měsíců, zvětšila běžkyně objem přípravy. "Začaly jsme už v zimě," říká trenérka Jarmila Kratochvílová. "Ale nijak jsem jí k tomu nenutila. Byla jsem až sama překvapena, jak brzy po porodu se rozhodla vrátit ke sportu." Svěřenkyně se svojí trenérkou se připravovaly v mrazech a Lída běhala, i když bylo všude okolo metr sněhu. "Do tepla někam na jih bych jí s tak malým dítětem stejně asi nepustila," říká Jarmila Kratochvílová. "Makaly jsme opravdu tvrdě, na běžkách Lída naběhala i čtyřicet kilometrů za den."

Zdravotně je na tom Ludmila Formanová dobře. "Zatím jí drží zdraví," říká trenérka se zřetelnou úlevou a pro jistotu klepe na stůl. Není proč se divit, Ludmila Formanová si prošla mnoha zdravotními problémy. Ale přesto se nikdy nevzdala a dokázala předvést výborné výkony. "Je to dříč," hodnotí ji Kratochvílová. "To se bohužel nedá říci dnešní mládeži."

Formanová je na tom velmi dobře i psychicky. "Dítě ženské v tomhle vždycky pomůže. Člověk pak zjistí, že atletika není všechno," soudí Kratochvílová. "Jediné, co by mohlo ohrozit její návrat, bude první zdravotní komplikace. Nevím, jak se s tím vypořádá."

Ohledně cílů na letošní sezonu Kratochvílová nechce zatím příliš hovořit. "Lída by mohla nastoupit hned v prvním závodu ligy, možná jen jako členka štafety. Bavili jsme se dokonce i o limitu na mistrovstí Evropy, ale o tom je ještě předčasné mluvit. Kde bere Lída tolik motivace, to netuším."

David Klempíř
Vytisknout

Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí