přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

9. června 2006, 12:36

Ludmila Formanová se po dvou letech vrací

Poprvé ji uvidíme v sobotu na Městském stadionu na Sletišti v Kladně. Jaké bude 2. kolo extraligy?

Dvojnásobná mistryně světa Ludmila Formanová nastoupí v Kladně za USK Praha na 400 metrů. Bude to její první závod po dvou letech. "Věřím, že je skvěle připravená jako vždy bývala," vyjádřila se vedoucí družstva žen Jana Šmidáková. Atletky z USK Praha vedou po 1. kole extraligu a i zítra budou patřit k favoritkám, ačkoliv v Ostravě byly silnější. "Pár lidí budeme postrádat," přiznala Šmidáková. "Bára Špotáková včera úspěšně složila státnice. Dostala jedničku a velmi jí k tomu gratuluji. Nicméně do Kladna nepřijede." Další ztrátou bude pro USK absence Barbory Lalákové a Aleny Rücklové. "Alču jsme uvolnili na nedělní závod v zahraničí," říká Šmidáková. Stoprocentní není ani start Zuzany Hejnové, která má zvýšenou teplotu. "Ještě s ní budu mluvit. Věřím, že to bude do zítřka dobré," doufá vedoucí družstva.

PSK Olymp Praha, resp. ženský tým, pojede do Kladna v podobné sestavě, v jaké byl v Ostravě. "Drobné změny tam jsou," řekl Jindřich Linhart. "Ivu Strakovou jsme pustili na závody v anglickém Gateshade." Stejně jako v prvním kole nebude startovat ani Věra Cechlová Pospíšilová. Naopak posilou má být start skifařky Miroslavy Knapkové na 1500 metrů. "Především se ale chceme oproti Ostravě polepšit v mužích," vysvětluje Linhart. "Po dvou letech se do extraligy vrací diskař Libor Malina a máme i posilu z Austrálie." Tou je trojskokan Tomáš Cholenský, který má loni skočeno 16.48 m.

Jasnou jedničkou v soutěži mužů je pražská Dukla. V barvách armádního klubu bude zítra chybět Roman Šebrle a Svatoslav Ton. "Roman nás požádal o volno na přípravu," říká vedoucí družstva Radomil Skoumal. "Sváťa dnes skáče na závodech ve francouzském Lille." Do sestavy přibudou Jiří Mužík a Petr Lampart. "V oštěpu asi vyhraje náš Petr Bělunek," dodává Skoumal. O limity na mistrovství Evropy se budou pokoušet Sajdok a Bláha.

Druzí jsou v mužích po prvním kole extraligy domácí - A.C. TEPO Kladno. "V 1. kole jsme byli kompletní a sestava bude zítra plus mínus stejná," říká Vít Rus. Pořádající oddíl by se rád udržel na druhém místě i po sobotě, dvě oslabení však zaznamenal. "V dálce a trojskoku bude chybět Martin Vachata, nepoběží ani Miroslav Kaplan," doplňuje informace vedoucí družstva Jiří Klesnil. Ženský tým by v Kladně zítra chtěli posílit o polské závodnice, aby se posunul z průběžného posledního místa.

BODY po 1. kole extraligy:

Muži:
1. Dukla Praha 8 b. (183)
2. A. C. TEPO Kladno 7 b. (162,5)
3. AK SSK Vítkovice 5 b. (137,5)
4. AC Syner Turnov 6 b. (137)
5. USK Praha 4 b. (127,5)
6. PSK Olymp Praha 3 b. (126,5)
7. VSK Univerzita Brno 2 b. (123)
8. ASK Slávia Praha 1 b. (114)

Ženy:
1. USK Praha 8 b. (234)
2. ACP Olymp Brno 7 b. (214)
3. PSK Olymp Praha 6 b. (179,5)
4. Hvězda SKP Pardubice 5 b. (105)
5. AK SSK Vítkovice 4 b. (99)
6. ASK Slávia Praha 3 b. (93,5)
7. A. C. Sparta Praha 2 b. (83)
8. A. C. TEPO Kladno 1 b. (80)

David Klempíř

Vytisknout