přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Lucii Martincové chyběla k HME jediná setina

Řady limitářů pro březnový evropský šampionát se zatím nerozrostly. Stanislav Sajdok skončil druhý, Lucie Martincové utekla reprezentace jen o vlásek.

Možnost startu na HME unikla Stanislavu Sajdokovi. Ve finále překážek obsadil druhé místo za vítězným Petrem Svobodou v čase 7.87 sekund. "Moc jsem chtěl, překážky jsem doslova řezal, ale nebyla tam správná technika," řekl Sajdok. Ve finálovém běhu měl několik drobných kolizí s vedle sebe běžícím Petrem Svobodou. "V tom ale ta ztráta nebyla," vyvrátil případné spekulace Sajdok. "Moje absence na HME mě nemůže mrzet. S časem 7.80 sekund bych tam neměl co dělat," přiznal upřímně překážkář.

Mistrem ČR se pro rok 2007 stal Petr Svoboda, když vyhrál za 7.77 sekund (v rozběhu 7.74 s). Ten má již start na HME zajištěn, když letos zaběhl už čas 7.66 s. "Halu v Birminghamu znám, je fascinující. Už jsem tam závodil, ale v závodě jsem měl tehdy smůlu. Tak snad jsem si to špatné již odbyl," doufá Svoboda.

O jednu jedinou setinu utekl limit pro Evropu překážkářce Lucii Martincové. Vyhrála časem 8.15 sekund, jen jedna setina jí chyběla. "Věřila jsem si, bohužel to tentokrát nevyšlo," okomentovala svůj závod Martincová. "Nejsem ale nijak zoufalá, nestalo se mi to poprvé a jsem mistryní republiky, navíc v letošním nejlepším českém čase." Na druhém místě skončila loňská mistryně republiky Petra Seidlová, třetí místo patří vícebojařce Michaele Hejnové.

Ve finále mužů na hladké šedesátce vyhrál sprinter pražského USK Ondřej Kozlovský v čase 6.80 sekund. Na druhém místě skončil Jaroslav Šmotek a třetí byl Libor Žilka. Na stejné trati v kategorii žen vyhrála Štěpánka Klapáčová a získala historicky již osmé zlato z HMČR. Druhá byla Kristina Bažatová a třetí Iveta Mazáčová.

Českým výkonem roku 15.96 metru vyhrál v trojskoku Petr Hnízdil, před Janem Rapsou a Ondřejem Hanušem.

David Klempíř

Vytisknout