Lucie Martincová se přiblížila Moskvě

pondělí 20. února 2006
Na desátém ročníku Pražské tyčky zaběhla letos svůj nejlepší čas na 60 m překážek

Na plotech Martincová zvítězila, když proběhla cílem v čase 8.18 a na osm setin se tak přiblížila nominačnímu limitu pro halové mistrovství světa. "Běželo se mi úplně skvěle, všechno vyšlo," zářila Martincová po závodě štěstím. "Za týden budu jistě ještě rychlejší, ale cíle dopředu prozrazovat nebudu," dodala se smíchem. Druhá skončila Petra Seidlová, která s časem 8.37 zůstala o sedm setin za svým osobním rekordem. Pro třetí místo si doběhla Michaela Hejnová v čase 8.50.

Mítink však začal soutěžemi v tyči žen a mužů. Ze soutěže tyčkařů se těsně před zahájením omluvil jeden z favoritů Štěpán Janáček. "Tahá ho stehno a necítí se na to," omluvil svého svěřence trenér Boleslav Patera. Divákům se představilo celkem 12 mužů, včetně Tomáše Dvořáka. Ten však zvládl pouze základní výšku 4.50 m. Zvítězil Slovinec Juri Rovan, když se jako jediný dokázal přehoupnout přes laťku ve výšce 5.40 metru. Nechal si nastavit 5.51, což už však bylo nad jeho síly. Druhý se umístil Adam Ptáček, který však předvedl "jen" 5.25. "Nemohl jsem do toho jít naplno, bojím se zabrat v konci," vysvětloval atlet pražské Dukly po skončení soutěže. Na třetím místě se umístil Ptáčkův kolega z Dukly Michal Balner za 5.10 metru.

V ženské tyčce se z devíti závodnic největší pozornost upírala na Kateřinu Baďurovou, která měla velké ambice. Zvítězila však Polka Roza Kasprzaková za 4.30, čímž si vyrovnala letošní halové maximum. Na druhém místě zůstaly se zápisem 4.15 Kateřina Baďurová a Jiřina Ptáčníková. Pro Ptáčníkovou to znamenalo vyrovnaný osobní rekord, kdežto pro Baďurovou zklamání. "Mrzí mě to," posteskla si, "chtěla jsem dát 440 centimetrů."

V koulařkém sektoru se představila domácí špička, kromě Petra Stehlíka. Ten se pro výron v kotníku do soutěže nezapojil. Diváci však mohli vidět Antonína Žalského, Remigia Machuru, vícebojaře Tomáše Dvořáka a Romana Šebrleho. Do závodu s muži se zapojil i čerstvý juniorský mistr ČR Vladislav Tuláček. Zvítězil Antonín Žalský výkonem 19.20, Remigius Machura zůstal druhý za 18.87 a Tuláček dosáhl na třetí místo za 16.72 metru. "Včera jsem tu trochu trénoval," řekl vítěz, "a bylo to hrozné. Takže jsem nadmíru spokojený. Připravuji se ale spíše na léto, takže forma půjde ještě nahoru." Druhý Machura naopak litoval, že byl zbytečně vyhecovaný a neukočíroval nervy. "Do mistráků to poladím," pousmál se po skončení soutěže.

Poslední z hlavních soutěží mítinku byla dálka žen. Zde se očekával největší souboj mezi Martinou Darmovzalovou a Denisou Ščerbovou. Nakonec se více radovala Martina Darmovzalová, která skočila 644 cm. "Na Strahově se mi vždycky skáče dobře. Ještě že to dopadlo takhle. Donedávna jsem nebyla úplně ve formě a řekla jsem si, že když dnes nedám 630, tak nepůjdu na mistrovství republiky," svěřila se Darmovzalová. Na druhém místě skončila Denisa Ščerbová, když si připsala 635 cm. Pro ni to znamenalo o centimetr zlepšení letošního maxima. Denisa k tomu řekla: "Nepřipravovala jsem se na to. Těším se na mistrovství republiky, ve Stromovce je rychlé a pružné mondo." Třetí v dálkařském sektoru skončila Jana Korešová za 614 cm.

V hlavních soutěžích mítinku si ti nejlepší rozdělí finanční prémie, jejichž výše se pohybuje od 500 Kč do 10 000 Kč. Do programu byly vložené i běhy mužů a žen na 60 metrů. Tam na vítěze čekaly věcné ceny od partnerů mítinku. V běhu mužů zvítězil Ondřej Benda za 6.91. Na setinu stejný čas měl i druhý Jan Stokláska a třetí Ondřej Kozlovský ztratil dvě setiny. V kategorii žen selhala technika a tak byly vyhlášeny vítězky bez zaznamenaných časů. Vyhrála Kristina Bažatová, druhá se umístila Tereza Trčková a třetí Lucie Martincová.