přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

10. ledna 2011, 12:50

Litevský vícebojař Draudvila je v desítce nominovaných na světovou cenu fair play

Šestý z mistrovské soutěže na evropském šampionátu byl oceněn za nezištnou pomoc Bělorusovi Kravčenkovi. Laureát ceny Pierra de Coubertina bude znám 27. ledna.

Nebýt Daria Draudvily, Andrej Kravčenko by těžko slavil evropský bronz. Při prvním pokusu osmé disciplíny mistrovského desetiboje v Barceloně totiž zlomil svou skokanskou tyč a neměl za ni adekvátní náhradu. „Obíhal jsem ostatní, jestli by mi nemohli pomoci. A Draudvila mi nabídl svoji tyč s tím, že prý bude skákat na jiné. Bez toho bych neměl šanci útočit na medaili. Takto jsem zaznamenal v tyči druhý nejlepší výsledek ze všech a nakonec skončil třetí,“ popsal Kravčenko situaci, která dostala 27letého Litevce žijícího v USA mezi desítku nominovaných na cenu Pierra de Coubertina za akt fair play.


Darius Draudvila

Draudvilova šlechetnost má mezi kandidáty ocenění velmi pestrou společnost. V desítce je třeba i turecký fotbalista Hamit Altintop, který při ceremoniálu před mezistátním utkáním s Kazachstánem věnoval svoji teplákovou bundu malému tamnímu chlapci, který jej doprovázel a třásl se zimou, mladá judistka, která vyčkala na soupeř na opozdilou soupeřku a nepřijala možnost kontumační výhry či uzbecký tenista, jenž uznal sporný míč soupeře jako dobrý, a to navzdory tomu, že šlo o mečbol.

Laureát ceny Pierra de Coubertina, kterou vyhlašuje mezinárodní asociace sportovních novinářů společně (AIPS) společně s mezinárodním výborem fair play (CIFP), bude oznámen 27. ledna v Lausanne.  
  

Adam Pražák

Vytisknout