přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

14. července 2004, 18:34

Ledvinová v kladivu na výtečném šestém místě

Skvěle vyšlo finále mistrovství světa juniorů kladivářce Lence Ledvinové. Jako historicky první česká Juniorka dokázala poslat čtyřkilogramové závaží za šedesátimetrovou hranici!

Do finále se Ledvinová probojovala z včerejší kvalifikace. Z té silnější ze dvou kvalifikačních skupin postupovala na šestém místě s výkonem 57.85. Dnes odpoledne prvním pokusem přešlápla, ale hned druhý jí vyšel parádně. Naměřili jí 60.18 metrů! Vylepšení vlastního českého juniorského rekordu o více jak dvacet centimetrů. V dalších pokusech se už Ledvinová, bohužel, zlepšit nedokázala. 

Z pádu šedesátimetrové hranice byla Lenka Ledvinová nadšená. „Jsem ráda, že se to povedlo zrovna v této soutěži. Jenom škoda, že to nestačilo na medaili,“ prohlásila po závodě Ledvinová. Medaile skutečně nebyla daleko. K bronzu jí chybělo necelých osmdesát centimetrů. „Ale se šestým místem jsem také spokojena,“ uzavřela staronová česká juniorská rekordmanka.

Zlato si nakonec s přehledem vyházela Běloruska Smoljačková. Svým pokusem dlouhým 66.81 vytvořila nový rekord juniorských šampionátů. Druhá skončila Číňanka Jangová (61.67), bronzová Italka Gibiliscová (60.95).

Výsledky finále v hodu kladivem žen:
  
1. Smoljačková (Bělorusko) – 66.81
2. Jangová (Čína) – 61.67
3. Gibiliscová (Itálie) – 60.95
4. Bulgaková (Rusko) – 60.74
5. Nicklová (Maďarsko) – 60.37
6. Ledvinová – 60.18

Kompletní výsledky zde.

Více informací v sekci Zaostřeno na...

Adam Pražák

Vytisknout