přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

13. července 2004, 14:38

Ledvinová do finále kladiva, koulaři neprošli kvalifikací

Lenka Ledvinová ukončila českou účast úvodní den šampionátu vynikajícím úspěchem.

Radost Ledvinové po napínavém čekání
Los v italském Grossetu přidělil české kladivářce start v první kvalifikační skupině. Po kvalitním výkonu 57.85 m obsadila šestou příčku mezi čtrnácti závodnicemi, dalších 15 čekalo na svou šanci v odpolední skupině. Ledvinová měla v závodě namále, když se jí dvakrát pokus nevydařil a přešlápla. Při posledním hodu však využila svých zkušeností a v soutěži se zachránila. Výkon 57.85 nakonec Ledvinové poměrně bezpečně stačil na účast mezi dvanácti nejlepšími juniorskými kladivářkami světa, ve druhé skupině ji totiž překonaly jen tři závodnice. "Z postupu mám radost," oddychla si bezprostředně po skončení kvalifikace, "na finále se už těším, snad to bude ještě lepší než dneska."

Českou zástupkyni tak budeme sledovat v zítřejším finále kladivářek, které začíná v 16.30 hodin. Lenka Ledvinová nastoupí jako druhá, hned za Ukrajinkou Zoloťuchynovou, která dosáhla nejlepšího kvalifikačního výkonu 64.35 m a splnila limit pro postup mezi elitní dvanáctku.     

Podrobné výsledky kvalifikace kladivářek naleznete ZDE.

Oba koulaři zůstali v kvalifikaci
První z dvojice českých koulařů zasáhl do bojů Jan Marcell. V kvalifikační skupině A mu však nevyšly první dvě série, ve kterých zaznamenal neplatné pokusy. V nervózní třetí sérii brněnský koulař poslal náčiní do vzdálenosti 16.64 m, což na postup do večerního finále nestačilo. Suverénem první kvalifikační skupiny se stal podle očekávání Bulhar Ivanov, který výkonem 19.64 m hned prvním pokusem jako jediný ze 33 startujících v obou skupinách splnil limit pro přímý postup do finále.

Čtvrtý muž loňského MS do 17 let Remigius Machura nastoupil ve skupině B, a po zajišťovacím pokusu 17.62 m a následném přešlapu, se zařadil na deváté místo. V závěrečné sérii se zlepšil o 20 centimetrů, přesto klesl na 11. pozici své kvalifikační skupiny. Posledním postupujícím do finálové osmičky se stal Američan Justin Clickett výkonem 18.49 m. Machura v celkovém hodnocení obsadil 22. příčku, Marcell skončil jednatřicátý. Vrchol soutěže koulařů, který se uskuteční jako první finálová disciplína šampionátu dnes od 18.45, se tak odehraje bez české účasti. 

Podrobné výsledky kvalifikace koulařů naleznete ZDE. 

Tomáš Klement

Vytisknout