přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Lednový Otrokovický halový mítink bohatší o tyč

7. ročník mezinárodního halového mítinku v Otrokovicích ve dnech 27. a 28. ledna 2006 přinese novou atraktivní disciplínu – tyč.

V prvním ročníku se uskutečnily závody ve skoku vysokém a sprintu na 40 y (celková délka haly je 56 m). Ranní program patřil přeborům škol a odpoledne pak juniorským a dospělým kategoriím. Postupem času k mítinku přibývaly další disciplíny, v roce 2002 po zbudování doskočiště skok daleký a trojskok a v roce 2004 vrh koulí. Postupné rozšiřování programu a zvyšující se počet startujících přiměly organizátory rozdělit mítink na dva dny a tento model bude využit i v roce 2006.

Co je novinkou pro nadcházející ročník? Už od počátku pořádání bylo cílem pořadatelů uspořádat soutěž ve skoku o tyči. V letošním roce se podařilo získat finanční prostředky na tuto akci, takže v listopadu proběhla instalace „šuplíku“ a při této příležitosti také prkna na skok daleký a trojskok (dosud se skákalo „z gumy“, takže výkony neměly oficiální platnost).

Otrokovičtí atleti věří, že tyčkaři využijí nové možnosti, a těší se na ně a vůbec na všechny milovníky atletiky, kteří přijdou ke konci ledna na Otrokovický halový mítink mužů a žen s disciplínami: skok vysoký, sprint, překážkový sprint, skok daleký, trojskok, vrh koulí a skok o tyči.

                                                                      David Klempíř a Michal Petřík