přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Laláková vítězně, rekordně a s jistotou olympiády

Barbora Laláková má výkonem 197 cm jistotu OH a stala se vítězkou Beskydské laťky i celé Tour. Mužům dnes kraloval Švéd Linus Thörnblad, patří mu rovněž celkový triumf.

Barbora Laláková se v Třinci připojila k Ivě Strakové a splnila limit na OH v Pekingu a také na HMS do Valencie. "Chtěla jsem skočit hlavně těch 195 cm, což je limit na olympiádu," sdělila po závodě. "Těch 197 cm je taková nástavba," dodala k výkonu 197 cm, který jí zajistil nejen suverénní výhru v Beskydské laťce, ale i celkový triumf v Moravské výškařské tour celkovým součtem 386 centimetrů.
"Uvidíme ale, jestli i to bude stačit na HMS. Holky mi to určitě budou chtít ještě ukázat," odmítá jistotu HMS Laláková. Rozdíl oproti sobotě? "Asi to, že jsem si šla zaskákat pro radost. I když musím říct, že určitý tlak jsem cítila. Byla jsem ta třetí, bez limitu..." Útoky na dvametry viděla pozitivně: "První nic moc, ale ty další dva vypadaly docela dobře." Hned v příštím závodě je ale nečeká. "To může být zase úplně jiné. Tady v Třinci bylo úplně suprové obecenstvo. Lidi mě přes tu laťku málem sami tlačili. Hodně mi pomohli," děkovala šťastná vítězka.


Nigerijka Amatová dnes nezdolala svou základní výšku 180 cm. Ale byla zpestřením soutěže.
Foto: graf.cz

Laláková soutěží procházela hladce až do výšky 193, na které odpadly jak druhá Romana Dubnova, tak třetí Ruska Viktoria Kljuginová. Obě dnes zdolaly 190 (Dubnova s čistčím zápisem) a patří jim dělené druhé pořadí v konečném účtování Tour. Iva Straková, třetí z Hustopečí se omluvila a nestartovala a do celkového umístění tak nepromluvila.
Dubnové momentálně patří Černý Petr v nominaci na HMS. Limit (192 cm) sice má, ale do Valencie mohou pouze dvě atletky z jedné země. A Straková a Laláková mají lepší výkony.

Mužskou kategorii ovládla dvojice Rusů Uchov a Těrešin a Švéd Thörnblad. Přes soutěž nabitou jmény s 11 výkony přes 230 se soutěž nakonec rozhodovala níž, než se čekalo. Vítěznému Linusi Thörnbladovi stačilo právě 230 na výhru. O dalším pořadí rozhodl lepší zápis Ivana Uchova proti Andreji Těrešinovi, nejvýše se přenesli přes 226. V celkovém pořadí platí na "bedně" dnešní umístění, jen třetí příčku získal Alexej Dmitrik (dnes 6.).
Jaroslav Bába zdolal 222 napoprvé, přičemž předtím jen jednou zaváhal, což stačilo na 5. místo  a celkové 4. Limity mu však zůstaly vzdáleny. Svatoslav Ton obsadil za 210 cm 12. příčku, v celé MVT pak 8.

Celkové výsledky MVT 08:
ŽENY
1. Barbora Laláková 386 cm
2. Romana Dubnova 382
2. Viktoria Kljuginová (Ukr.) 382

MUŽI
1. Linus Thörnblad (Švéd.) 464
2. Ivan Uchov (Rus.) 462
3. Alexej Dmitrik (Rus.) 452
4.= Jaroslav Bába 446
...
8. Svatoslav Ton 437

Online průběh obou dnešních závodů je zde.
Kompletní výsledky Beskydské laťky naleznete zde.

Michal Procházka

Vytisknout