přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

16. ledna 2006, 18:36

Laláková a Straková si řekly o Moskvu

Moravské výškařské tour začalo jak nejlépe mohlo. Hned dvě české výškařky Barbora Laláková a Iva Straková si na Beskydské laťce splnily limit pro březnové halové mistrovství světa v Moskvě.

Dunivá hudba z reprodukturů a burcující potlesk třineckých diváků posílaly české závodnice Barboru Lalákovou a Ivu Strakovou přes jednu postupnou výšku za druhou. Jako po másle: 170 – 175 – 180- 183 – 186 – 189, všechno na první pokus. Až rozhodčí zvýšili o další 3 centimetry na hodnotu letenek pro halový šampionát v Moskvě. A obě výškařky jimi nepohrdly. Zdolaly 192 na první pokus a společně s naplněnou halou roztančily oslavný taneček.

To již v soutěži dávno zůstaly samy. Jejich soupeřky, včetně Rumunky Iagarové s osobním rekordem přes 2 metry, si vylámaly zuby na nižších výškách. A tak se o vítězce rozhodovalo mezi oběmi čerstvými limitářkami. 1.95 už, možná i vinou čerstvé euforie, zdolat nedokázaly a tak se o vítězství v Beskydské laťce rozskakovalo. Nakonec rozhodl úspěšný pokus Barbory Lalákové na 1.91, na nějž Iva Straková nedokázala stejným způsobem odpovědět. Třetí skončila Ruska Irina Glavatskichová, která dnes v Třinci zaostala výkonem 190 centimetrů jediný centimetr za svým osobním rekordem.  

"Škoda, že to dneska nebylo ještě výš. Jenže když člověk skočí limit, těžko se pak soustřeďuje na další pokusy," povzdechly si po závodech jako přes kopírák obě české výškařky. Pak se ale nemohly neusmát. Vždyť limit na mistrovství světa se neplní každý den. A to v tu chvíli ještě netušily, že aktuálně vyrovnaly nejlepší výkon letošních světových tabulek. Stejně vysoko skočily letos zatím jen Američanka Wentlandová a Ruska Savčenková.

Výsledky žen na Beskydské laťce, 1. dílu Moravské výškařské tour:

1. Barbora Laláková, 2. Iva Straková (obě splněný limit pro HMS), 3. Irina Glavatskichová (Rusko) 189, 4. Brambillaová (Itálie)186,  5. Viktoria Leksová (Estonsko) 183, 6. Romana Dubnová 183, 7. Oldřiška Marešová 180... 10. Jitka Moudrá  175 


 

Adam Pražák

Vytisknout