přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

9. března 2008, 19:18

Kvarteto českých čtvrtkařek vybojovalo na HMS čtvrté místo

České kvarteto ve složení Bergrová, Ščerbová, Bartoničková a Hejnová vybojovalo ve Valencii čtvrté místo v závodě na 4x400 metrů.

Titul získaly podle očekávání Rusky, které k prvnímu místu i nejlepšímu času sezony 3:28,17 minuty dovedly obě nejrychlejší běžkyně z dnešního individuálního závodu Olesja Zykinová a Natalja Nazarovová

Nad síly českého družstva byly ještě Bělorusky a Američanky, za nimiž finišmanka Zuzana Hejnová zaostala o více než pět sekund. Semifinalistka z individuálního závodu ve Valencii naopak poměrně bezpečně udržela čtvrtou pozici před Rumunskem. Česká štafeta tak napodobila jedenáct let starý úspěch tehdejší čtveřice Koštovalová, Formanová, Fuchsová a Benešová ze šampionátu v Paříži. 

"Tajně jsme na to myslely," řekla Bergrová, která štafetu rozbíhala. Večer před závodem tak došlo k výměně, neboť původně měla běžet první úsek Ščerbová. Dálkařka a vícebojařka svou úlohu zvládla skvěle, na druhém úseku předběhla Polky a zbývající dvě členky už pozici dokázaly udržet. "Říkala jsem si, že tu Polku musím dát, naštěstí jsem nastoupila včas a povedlo se mi to," radovala se Ščerbová. 

"Ale já jsem úplně vyřízená," prohlásila Hejnová, která absolvovala už třetí čtyřstovku na HMS. Mohla běžet dokonce čtyřikrát, ale dopolední rozběhy byly zrušeny po odhlášení jamajské čtveřice. Štafeta se postarala o nejlepší český výsledek na šampionátu. "Ale to už bylo jasné před tím, ne?" smála se Hejnová v narážce na výsledky českých reprezentantů. "Jsme rády, že jsme porazily dvě štafety, čtvrté místo je super, i když nás bylo jen šest. Ale na to se historie neptá," usmívala se. 

Polky a Rumunky nakonec porazily nečekaně velkým rozdílem. "Nemyslely jsme, že to bude tak jasné," vykládala Bergrová. "Já jsem si myslela, že se budeme s nima prát," připojila Ščerbová, která si tak spravila náladu po svých individuálních závodech zejména v dálce, kde si dělala finálové ambice. "Kdo by si ji nespravil čtvrtým místem," řekla. "Škoda, že některé ze štafet nespadl kolík," litovala Hejnová s úsměvem a myšlenkami na medaili. 

VALENC_3969.jpgVALENC_3974.jpgVALENC_3975.jpg
VALENC_3987.jpgVALENC_3994.jpgVALENC_3999.jpg
VALENC_4012.jpgVALENC_4018.jpgfoto: graf.czČTK