přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

10. července 2010, 19:30

Kutnohorskou laťku vyhráli Balner a Maláčová

Při sedmém ročníku tyčkařské exhibice v blízkosti chrámu sv. Barbory kralovali reprezentanti. V mužské kategorii padl rekord mítinku, v ženské pak výkon lepší limitu pro ME.

Michal Balner skočil 563 cm a o jeden centimetr tak překonal dosavadní maximum mítinku, které tu před třemi lety vytvořil jeho tréninkový kolega Jan Kudlička. Dnes Balner neměl vážnější konkurenci, přes pět metrů se spolu s ním dostal již jen Miroslav Telecký, který se úspěšně přenesl přes 521 cm. Třetí příčku obsadil s 4.91 m Jaroslav Chlebík

Vítězka ženské kategorie Romana Maláčová předvedla  osobní maximum 441 cm a může litovat pouze toho, že v Kutné Hoře  šlo „jen“ o exhibici. Jinak by jí totiž tento výkon stačil na letenku do dějiště evropského šampionátu v Barceloně. „Skákala výborně, určitě měla i na 4.5 metru,“ pochválil svou svěřenkyni Zdeněk Lubenský, který je současně ředitelem Kutnohorské laťky.

Maláčová byla jedinou tyčkařkou, která se přenesla přes 4 metry. Na tuto výšku tentokrát nestačila Nikol Pikartová (3.81 m), jež skončila druhá s decimetrovým náskokem na domácí Anetu Moryskovou. „Závody se celkově velmi vydařily,“ pochvaloval si Lubenský a vyzdvihl ještě výkon David Seifrta, který ač věkem ještě žák, skočil 421 cm. 

Příští rok by se závody měly přesunout přímo před průčelí proslulého chrámu a nabídnout tak jetšě atraktivnější scenérii.

Adam Pražák

Vytisknout