přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

20. dubna 2010, 16:23

Kupkovci už jsou doma z JAR

Tréninková skupina Dalibora Kupky se vrátila z měsíčního soustředění, cestu zpět si však musela nuceně prodloužit v souvislosti s omezením v letecké dopravě. S průběžným stavem přípravy je trenér spokojen.

Letecká doprava z a do Evropy má v posledních dnech kvůli erupci islandské sopky potíže. Jak jste se nakonec dostali z JAR domů?
Nebylo to zas tak dramatické, zpoždění bylo nakonec  asi jen 6 hodin. Poslali nás z Istanbulu místo do Prahy do Vídně kam pro nás přijel autobus Dukly.

Takže jste komplikace nijak neprožívali?
To zase ne, prožívali jsme to. Byli jsme připravení, že můžeme kdekoliv zkejsnout. Naštěstí to nakonec bylo v pohodě.

Jak hodnotíte samotné soustředění?
Udělalo se, co se udělat mělo. Samozřejmě, důležitý kus je ještě před námi, ale ta první část přípravy proběhla podle plánu.

Roman Šebrle vydržel zdravý?
Ano, Šeba je zdravej. Byli tam s námi i další vícebojaři - Adam Nejedlý, Pavel Baar a Slaven Dizdarevič. Myslím, že to celé mělo hlavu a patu.

Je pro Romana větší motivací, když má okolo sebe skupinu solidních vícebojařů?
Určitě se mu lépe běhalo, na druhou stranu při těch technických věcech jsem na něm viděl, že se věnuje i klukům. Třeba oštěpařské tréninky v podstatě vedl on, protože sám je dobrý oštěpař. Nebo třeba radil při dálce.

Jak se vedlo ostatním vašim svěřencům?
Byl tam s námi ještě Standa Sajdok a čtvrtkaři Petr Vaněk a Richard Svoboda. Co se týče Standy, ten byl v polovině halové sezony na operaci s tříslem, která se zdá se povedla, neboť o třísle už nevěděl a soustředění končil tréninkem na plno v tretrách. Čtvrtkaři zatím běhali obecně, ještě je před nimi měsíc tréninku a teprve se uvidí.

Co máte v plánu dál?
Od pondělí pojedeme celá skupina na čtrnáct dní do Nymburka. Tam by se k nám měli přidat i nějací mladí, co jsou školou povinní a nemohou jezdit na delší dobu. Snad vyjde počasí, ale co jsem se díval na předpověď, tak by mělo být kolem 15, 17 st. Celsia, takže to snad bude dobré.

Kdybyste chtěli začít závodit?
Pokud zůstanou zdraví, tak by všichni začali 14. května na veřejných závodech na Slavii, a to včetně Šeby, který by šel nějakou stopadesátku, třístovku a nějaký vrh. Prostě takové ty věci na rozzávodění. Následovat by měla extraliga a první víceboj v Götzisu.

Trenér Kupka je známý svou rybářskou vášní, tentokrát si jí však moc neužil. "Dva týdny tam vydatně pršelo a nedalo se. Nějaké sumce jsme ale chytili," poznamenal s tím, že další kratochvíle, již má společnou s Romanem Šebrlem, tedy golf, nijak zkrátka přijít nemusela.   


Adam Pražák

Vytisknout