Kunratická se topila v bahně

74. ročník slavného běžeckého počasí poznamenala nepřízeň počasí. Hlavní mužskou kategorii vyhrál Jan Procházka z Kerteamu, mezi ženami byla nejrychlejší sokolovská Ivana Sekyrová.

Noční příděl sněhu a následný vytrvalý déšť proměnil už tak náročný terén tradičního závodu v opravdovou zkoušku sil. Z lesních cest se staly oraniště, ve kterých se běžci nezřídka propadali po kotníky do bahna, překonávané potoky nabyly do úctyhodných rozměrů a prudké výběhy i seběhy místy připomínaly skluzavku.

Jan Procházka dokázal i v takto těžkých podmínkách zaběhnout 3100 metrů dlouhou trať pod 12 minut, když v cíli byl (podle zatím neoficiálních výsledků) za 11:47,9. Na druhého Petra Pechka, taktéž člena Kerteamu, měl více než 40vteřinový náskok. Třetí byl Jan Jedlička z pořádajícího Spartaku Praha 4.

Mezi ženami navázala na prvenství z předchozích dvou let Ivana Sekyrová z AK Sokolov. Okruh o délce 1300 metrů zaběhla tentokrát za 4:53,7. Druhá Petra Fousková z AC Čáslav byla o necelých 22 vteřin pomalejší, „bronzová“  Mirka Petronyukovová (AC Kovošrot) zaostala o další  tři vteřiny.

Celkem do výsledků promluvilo v hlavních kategoriích 267 žen a 1504 mužů.