přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

2. srpna 2009, 20:26

Kudlička vrátil úder a na šampionát pojede

Na pražské Julisce bojovali skokané o proniknutí do nominace pro světový šampionát. Nové jméno nepřibylo, jen se na první pozici mezi tyčkaři vrátil Jan Kudlička.

V poslední den nominačního období se sjeli atleti, kteří ještě usilovali o proniknutí do výpravy pro Berlín v některé ze skokanských disciplín, na stadion Dukly Praha. K pohybu však došlo pouze v tyčce mužů, kde se Jan Kudlička vrátil výkonem 562 cm na první místo kandidátky, z něhož ho v týdnu odsunul jeho kolega ze skupiny Michal Balner. Ten dnes skočil pouze 522 cm a skončil čtvrtý. Vedle Kudličky jej předčili také Adam Ptáček se Štěpánem Janáčkem, kteří se úspěšně přenesli přes 542 cm.
V ženské tyčce skočily dvě nejlepší závodnice Pavla Rybová a Romana Maláčová rovné čtyři metry, závěr soutěže poznamenal začínající déšť a také zraněný kotník Rybové.

V dálce svedly kvalitní souboj po zranění se vracející Denisa Rosolová a vícebojařka Jana Korešová. Vítězných 646 cm však bránu do Berlína Rosolové neotvírá. Korešová zůstala zpět o 7 cm.
Mužskou soutěž ovládl Štěpán Wagner, který má již splněný měkčí z limitů. Svěřenec trenérů Joukala a Patery předvedl 787 cm. Mužská výška se pak stala kořistí slovenského závodníka Michala Kabelky, který úspěšně zdolal 215 cm.    

Nedělí skončilo nominační období pro MS, definitivní podobu dá výpravě pondělní zasedání Předsednictva ČAS.

Adam Pražák

Vytisknout