přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Kudlička myslí na mistrovství světa

Tyčkařský talent Jan Kudlička má smělý plán. V roce 2007 chce překonat nominační limit a v devatenácti letech odjet na mistrovství světa do japonské Ósaky.

"Brouka do hlavy mi nasadil trenér," říká junior roku 2006. "Prý to je v mých silách a schopnostech, takže se na tento cíl soustředím." Limit pro MS má hodnotu 5.60 m, přičemž Kudličkovo osobní maximum je 530 centimetrů. Už v halové sezoně by chtěl ale vymazat osm let starý český juniorský rekord Adama Ptáčka, což je v současnosti 5.40 m.

Kvůli tomu absolvoval soustředění se skupinou trenéra Boleslava Patery na Kanárských ostrovech, odkud se dnes vrátil. "Náběhovou rychlost na to rozhodně má již nyní," hodnotí Kudličku Boleslav Patera. "Pokulhává ovšem v technice." To přiznává i Kudlička: "Chyb je spousta a k dokonalosti toho zbývá strašně moc."

Po návratu z La Santy čeká na Kudličku v první řadě nakupování dárků. "Je to taková povinnost na poslední chvíli," komentuje vánoční shon tyčkař. "Mezi svátky se pak až do Silvestra budu připravovat v opavské tělocvičně na halu, v lednu už to půjde velice rychle."

V halové sezoně se tedy Kudlička pokusí překonat laťku ve výšce 540 centimetrů a během letní sezony je cíl jasně vytyčený - 5.60 m. "Když to letos nevyjde, nic se neděje. V tom případě pro mě bude prioritou evropský šampionát do 19 let v nizozemském Hengelu." Tyčkařský kouč jeho slova jen potvrzuje: "Honza těch 560 určitě překoná. Nejsem schopen říci, jestli to bude za půl roku, dříve, nebo později. Ale zůstane-li u tyčky a nepřejde k vícebojům, tak ji překoná."

David Klempíř

Vytisknout