přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

20. března 2011, 21:32

Krosovými šampiony Merga a Cheruyiotová

Světový šampionát v krosu režírovali ve španělské Puntě Umbrii dle očekávání Afričané, ostatní paběrkovali.

Keňa a Etiopie. Tyto dvě země posbíraly deset z dvanácti medailí v individuálním hodnocení a v soutěži družstev si uzurpovaly všechna zlata a stříbra. Svátkem tedy spíše bylo, pokud se na stupně vítězů prodral někdo jiný.

Nejsledovanější, seniorskou, kategorii vyhrál mezi muži Etiopan Imane Merga, který v závěrečném spurtu vypálil rybník konkurentům z Keni, ti se pak seřadili v těsném sledu od druhého do pátého místa. Na stupně vítězů Mergu doprovodili Paul Tanui a Vincent Chepkok, kteří si to zopakovali posléze ještě jednou jako členové vítězného týmu. Druzí skončili Etiopané, třetí Uganďané.


V ženské kategorii došlo na souboj dvou mistryní světa z Berlína v keňském dresu. O devět vteřin rychlejší nakonec byla šampionka z pětky Vivian Cheruyiotová než vítězka dvojnásobné trati Linet Masaiová.  Osvěžením v africké převaze byl bronz Shalane Flanaghanové, stejnou medaili získaly za tradičním duem Keňa-Etiopie i Američanky jako celek.


Fota: puntaumbria2011.com

Mezi juniorkami došlo v opačném gardu na obdobu souboje, který se posléze konal mezi muži. Tentokrát to byla Keňanka Faith Kypyegonová, kdo obstál proti převaze Etiopanek v čele s Genet Yalewovou a Azemra Gebruovou. V juniorské kategorii se mezi Keňany Geoffrey Kamworora a Patricka Mwikyu vklínil Uganďan Thomas Ayeko.

Výsledky

Adam Pražák

Vytisknout