přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

12. srpna 2010, 17:43

Kros na olympiádě? Rozhodnutí je na MOV

Atletika může díky přespolním běžcům proniknout na zimní olympijské hry. Poprvé se mohou objevit na startu v roce 2018.

O možnosti pro kros dostat se do programu olympiády jsme referovali již v tomto článku. Tehdy se dokonce uvažovalo o zařazení již do následujících her v ruské Soči 2014. Kauza "přespolák na olympiádě" od loňského března neusnula, naopak v současné době nabírá jasnějších obrysů. Podle webové verze magazínu Spikes byl při jednání Rady IAAF minulou sobotu zveřejněn dokument (dotazník) navrhující úpravu programu XXIII. Zimních olympijských her 2018.


Uvidíme obdobný obrázek za 8 let na olympiádě?

Nyní je řada na Mezinárodním olympijském výboru (MOV), který během srpna dokument prostuduje, opřipomínkuje a případně pošle zpět IAAF k doladění. Poté může být schválen vedením MOV. Kros na olympiádě podpořily nejtěžší kalibry, které atletika v tomto ranku může nabídnout: pětinásobný mistr světa světa v této disciplíně Paul Tergat z Keni a žijící (nejen) maratonská legenda Haile Gebrselassie z Etiopie.

V jakém olympijském městě by se přespolní běžci mohli poprvé objevit? To bude jasné, až 6. července 2011, kdy jednání MOV v jihoafrickém Durbanu vybere jednoho z trojice Annecy (Francie), Mnichov (Německo), Pyeongchang (Jižní Korea).

Michal Procházka

Vytisknout