Kroměřížští šestí na PMEZ v krosu, atletky Budějovic třinácté

Nejlepším individuálním výsledkem bylo čtvrté místo Tanzanijce Pascala Mombo Sarwata v barvách Kroměříže.

Běžci AK Kroměříž zaznamenali druhý nejlepší výsledek ve svém sedmiletém působení v evropském klubovém šampionátu v krosu, když ve španělském Bilbau obsadili šestou příčku. Nejvíce se o to zasloužil Tanzanijec Pascal Mombo Sarwat, který přestože běžel velkou část trati polobosý a v závěru jej ještě pořadatelé chybně navedli do průběžné namísto do cílové rovinky a on musel přeskakovat hrazení, obsadil v individuálním pořadí čtvrtou příčku. Do klubového skóre se počítala ještě 26. příčka Milana Kocourka, 27. místo matadora Róberta Štefka a 46. příčka Jana Kreisingera. Vyhrál španělský klub Bikila Toledo, jehož borci Bezabeh a Lamdassem též obsadili první dvě příčky. Třetí byl Ital De Nard.

Zdroj: akkromeriz.cz

Mezi ženami dosáhly na první příčku běžkyně SC Moskva, a to i přesto, že jejich nejúspěšnější závodnice Maria Konovalovová doběhla až sedmá. Individuálně se nejvíce prosadily Turkyně Degfaová a Olijiraová, třetí byla talentovaná Norka Grovdalová. Z českých zástupkyň byla nejlepší Lucie Sekanová, která obsadila 36. příčku. LucieŠpatenková byla 49., Veronika Faktorová 66. a Petra Krejčová 68. Tým Sokola České Budějovice obsadil v soutěži žen 13. místo.