přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

2. listopadu 2011, 17:15

Kroměříž obhájila bronz v půlmaratonském PMEZ

Kreisinger a spol. v portugalské Almeirimi podlehli pouze domácím favoritům a zopakovali tak výsledek z posledních dvou let a ročníku 2007.

Tahounem družstva AK Kroměříž, které se na pohár kvalifikovalo při domácím šampionátu v Pardubicích, byl jednoznačně Jan Kreisinger. Ten na osmém místě v Almeirimi dosáhl nejrychlejšího českého času sezony 65:04 a byl nejlepší ze „zbytku Evropy“, před ním totiž figurují ve výsledkové listině výhradně portugalští vytrvalci. Individuální vítězství Hermana Ferreiry za 62:55 nakonec týmu Conforlimpa stačilo pouze na celkové druhé místo. Prvenství shrábl Maratona Clube de Portugal, jehož čtyři započítávaní borci se v čele El Kalaiem (63:21) vešli od druhého do šestého místa a sečetly tak patnáct bodů oproti 25 b svých rivalů.


Kroměřížští na stupních vítězů - foto: www.akkromeriz.cz

Kroměřížští se o třetí místo museli pořádně poprat, irský klub Raheny Shamrock zdolali nakonec o deset bodů. Za Kreisingerem k tomu přispěli na 16. místě zkušený David Gerych (68:57), na 20. mladík Jakub Bajza (69:31) a na 25. veterán Róbert Štefko (71:04), pátý člen týmu Tomáš Blaha pak skončil 29. (72:40). „Podařilo se nám zopakovat bronzová umístění z let 2007, 2009 a 2010 a dosáhnout letošního nejlepšího sportovního klubového výsledku,“ hodnotí AK Kroměříž na svých oddílových stránkách.

Ženy závodily na 15kilometrové trati, přičemž tu zástupkyně domácího Maratona Clube de Portugal jednoznačně způsobem dotvořily triumf tohoto týmu. Jeho vytrvalkyně obsadily první až páté místo, vítězství si připsala Ana Dulce Félixová za 51:01. Její kolegyně Ana Diasová a Leonor Carneirová finišovaly o 13, resp. 18 vteřin zpět.

Kompletní výsledky naleznete na stránkách závodu.

Michal Procházka

Vytisknout