přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

9. srpna 2010, 10:40

Kreisinger: pro titul jsem se musel zmáčknout

Jan Kreisinger z AK Kroměříž přidal v sobotu do škály svých běžeckých úspěchů premiérové zlato z republikového šampionátu do vrchu. Jaké jsou jeho další plány v sezoně?

Jak probíhal mistrovský závod v běhu do vrchu z vašeho pohledu?
Přestože pršelo, bylo počasí pro běh relativně dobré, rozhodně lepší než tropické třicítky. Běželo se mi dobře až do pátého kilometru, kdy stoupání bylo pozvolné, pak už to bylo horší. Ale trať mi vyhovovala, byla „běžecká“, po asfaltu, žádné šplhání třeba po kamenech. Kdyby tam takové pasáže byly, měl bych ve srovnání se specialisty určitě menší šance.

Dá se říct, že jste měl závod pod kontrolou?
To zase úplně ne. Skoro celou dobu se mnou běžel Martin Frei, zkoušel jsem mu nastupovat, ale stále se mi nedařilo se odpoutat . Vyšlo to až asi na čtvrtý pokus. Určitě to nebylo snadné, musel jsem se hodně zmáčknout.

Jak se vůbec stavíte k vrchařským závodům?
Baví mě, ale jen ty, které se dají „běhat“. Na šampionátu jsem závodil, protože se mi hodil do přípravy. Byl to dobrý trénink. A když už jsem nastoupil, tak jsem chtěl vyhrát.

Jaké jsou vaše další cíle pro sezonu?
18. srpna bych měl běžet patnáctistovku v Domažlicích, dva týdny na to mě čeká pětka na mítinku Atletický most v Dubnici nad Váhom, která by měla být velmi dobře obsazená, takže bych si tam rád zaběhl co nejkvalitnější výkon. Pak je mistrovství republiky družstev ve Vyškově a GP v Praze.

Máte splněný limit i na MS v půlmaratonu, které se koná v půlce října v čínském Nanningu. Chystáte se i tam?
Ne. Místo toho pojedu s klubem sice také na půlmaraton, ale v rámci PMEZ. Je to v Portugalsku a pro mě by to měl být lepší závod než světový šampionát, kde bude hodně závodníků tmavé pleti.Kdyby bylo MS v Evropě, bylo by rozhodování asi těžší, takhle to bylo celkem jednoznačné. Vloni na PMEZ běžela skupinka na výkon okolo 1:03, což by mi mohlo vyhovovat. 
      

Adam Pražák

Vytisknout