přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

1. května 2011, 23:09

Krchová pojede do Ostravy, Šafránková a Kubelová udělaly první krok

AKTUALIZOVÁNO - Kvalifikační kritéria pro evropský šampionát do 23 let zkompletovala v zámoří běhající Eva Krchová. Vrhačky Šafránkovou s Kubelovou čeká ještě potvrzení.

Evě Krchové, v ČR hájící barvy AK Olymp Brno, už se v USA vydařila halová sezona, teď má jistotu účasti na vrcholu své věkové kategorie. První limit pro mistrovství Evropy do 23 let v Ostravě splnila před deseti dni v kalifornském Berkeley na patnáctistovce (video ze závodu zde). Včera svou účast potvrdila ve Stanfordu (ve stejném státě USA) na stýplu, když výkonem 10:05.53 pohodlně překonala potřebný čas o půl minuty. Vzhledem k tomu, že pro tento šampionát jsou kritéria stanovena na úrovni "entry", může nyní startovat na jedné i/nebo druhé trati.

Výsledky za Stanfordu (Krchová závod #52)

To obhájkyně stříbra z předešlého ME Kateřina Šafránková by měla prodloužit nepřerušenou řadu svých účastí na vrcholných akcích trvající od roku 2006. 21letá kladivářka poslala na domáckých „Polabských závodech“ své náčiní do vzdálenosti 68.87 metru a potřebnou vzdálenost pro nominaci do Ostravy překonala takřka o deset metrů.


Šafránková má stříbra z juniorského ME i MS (na snímku), a také z ME do 23 let - foto: www.graf.cz

K tomu, aby se trojnásobně stříbrná z mládežnických akcí definitivně kvalifikovala na červencový šampionát do 23 let, musí ještě jednou překonat oněch 59 metrů. To by pro svěřenkyni trenérů Tučka a Pluhaře neměl být problém, naopak jistě bude pokukovat po vyšší metě. Už dnes totiž Šafránkové chybělo jen 63 centimetrů k mírnějšímu z limitů (ČAS) pro MS v Tegu.

Na stejných závodech na nově zrekonstruovaném stadionu v Kolíně útočila na nominaci na evropský šampionát do 19 let oštěpařka Irena Šedivá. Při 48.01 m ale svěřenkyně Rudolfa Černého potřebovala ještě tři metry, aby do Tallinnu udělala první důležitý krok. (Junioři a juniorky musí ve většině disciplín potvrzovat entry standardem, který je pro dívčí oštěp na úrovni 48.5 m.)

Výsledky z Kolína

Stýplař Petr Kaminski se díky vítěznému času 9:06.84 v Nových Zámcích na Slovensku nominoval na MEJ do Tallinnu. Běžci na 3000 metrů steeplechase limit potvrzovat nemusí.

Výsledky z Nových Zámků

V podobné situaci jako Šafránková je také diskařka Jitka Kubelová. Ta již v sobotu při přeborech kraje Vysočina v Jihlavě předvedla 52.04 metru, čímž limitu ČAS pro ostravské ME vyhověla o tři metry a 4 cm. Platí pro ni totéž, co pro ostatní uchazeče o účast při červencovém vrcholu této kategorie, hranici 49 m musí ještě alespoň jednou překonat.

Výsledky z Jihlavy

Michal Procházka

Vytisknout