přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Královna sportů „atletika“ otevře nový stadión

Největší a po sportovní stránce nejkvalitnější atletickou akci v historii pardubické atletiky pořádá 5. září 2004 atletický oddíl Hvězda SKP Pardubice.

Nejlepší atletické celky České republiky se do města perníku sjedou k mistrovství ČR družstev mužů a žen, po republikovém šampionátu jednotlivců největší atletické soutěži v republice. První zářijovou neděli uplyne na den přesně 45 let od otevření stadiónu bývalé Rudé Hvězdy Pardubice na Dukle a největší oslavou bude právě v tento den slavnostní otevření zrekonstruovaného a v současnosti jednoho z nejmodernějších stadiónů u nás.

V Pardubicích v kategorii mužů i žen nastoupí šest nejlepších celků základní části Česká spořitelna extraligy pro rok 2004. Třetí extraligové kolo konané na počátku srpna v Praze na Julisce odkrylo tajenku, která družstva že se letos o republikový primát střetnou. Finálovou šestku v kategorii mužů tvoří pražské celky Dukla, Slavia a USK, dále SSK Vítkovice, TEPO Kladno a Univerzita Brno. Mezi ženami se představí USK Praha, Junior Brno, Olymp Praha, SSK Vítkovice, Sparta Praha a Sokol Kolín. Pořadatelé předpokládají, že do Pardubic přijede nejméně 25 olympioniků z OH v Aténách.

Samotné otevření Městského atletického stadiónu zahájí v 10 hodin kulturní program, kdy společně s folkovou skupinou Pouta vystoupí i finalista soutěže Česko hledá superstar Julian Záhorovský. Před 12. hodinou proběhne slavnostní přestřižení pásky a v pravé poledne odstartuje pětihodinový blok 36ti atletických disciplín s obsazením, jaké východní Čechy ve své historii ještě neviděly. Neobyčejné sportovní zážitky si budou moci diváci oživit ještě jednou, a to v patnáctiminutovém záznamu České televize ve středu 8. září od 19.25 hodin na programu ČT 2. 

V průběhu atletického svátku se na stadiónu na Dukle uskuteční autogramiáda Jarmily Kratochvílové, Dany Zátopkové a dalších legend české atletiky. Diváci dostanou možnost si s těmito vynikajícími sportovci pohovořit. Pořadatelé připravili pro všechny diváky také tombolu o věcné ceny, každý z vítězů jednotlivé atletické disciplíny pak z rukou čestných hostů převezme upomínkový dárek. Vyhodnoceny budou i nejlepší sportovní výkony v kategorii mužů i žen.

Více informací k MČR družstev v sekci ZAOSTŘENO NA...
                                                                                    Eva Vindová,
                                                                                    Tomáš Klement