přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Králem nákupního centra Uchov

Novinářskou laťku v Metropoli Zličín ovládl Rus Ivan Uchov, když jako jediný překonal 230 cm. Snažení o limit našich pokračuje.

Drama se odehrávalo právě na 230 centimetrech. Pětice skokanů měla předtím v zápisu 225. Zejména pokusy Jaroslava Báby byly nadějné, leč uspěl jen Ivan Uchov. Ruský skokan je bývalý diskař, jeho styl je stále ještě trochu těžkopádný, ale přitom umí vysoko nad 230. Dnes ještě zkoušel 234, rekord mítinku, ale neuspěl.


Foto: graf.cz

Dělenou druhou příčku s dalším Rusem Andrejem Těrešinem obsadil za 225 cm Jaroslav Bába, a jistotu HMS a OH zatím stále nemá. "Pro mě je to nová situace, limity jsem takhle nikdy na poslední chvíli nehonil. Věřím ale, že na to mám," nechal se po závodě slyšet Bába. Český výškař měl do 230 jedinou opravu na 220, a zdálo se, že jeho výkon byl zase o něco lepší, musí ale doufat v úspěch při zbývajících šancích.

Tomáš Janků se dnes také přenesl přes 225 cm, i on by jistě páté místo vyměnil za splněné nominační kritérium. Absolvoval však vinou zranění teprve druhý závod. "Noha je ok, závod byl dobrý, ale dnes jsem byl 'splašený'," ohodnotil svůj dnešní výkon Janků. Situaci viděl se svým obvyklým nadhledem. "Co se týče výkonnosti, někdy je to nahoře, jindy dole, teď to vypadá, že je to dole. Doufám, že to dobře dopadne. Na nějaké limity se dostaneme, záleží na tom na jaké," zavtipkoval. Janků dnes vylepšil výkon ze svého úvodního závodu v úterý v Brně, 225 zdolal napotřetí.

Oba naši výškaři budou mít ještě šanci zabojovat o HMS v Bydhošti a na domácím republikovém šampionátu příští víkend. Doprovodit by je na obou akcích měl i třetí výškařský bojovník s limity, Svatoslav Ton.

On-line záznam ze závodu v rubrice Zaostřeno na...

Michal Procházka

Vytisknout