Krakovjaková zvítězila nejlepším světovým výkonem letošního roku

Premiéru na Zlaté tretře měl závod na 1000 metrů žen. Zvítězila Litevka Irina Krakoviaková nejlepším světovým výkonem sezony.

Premiéru na Zlaté tretře měl závod na 1000 metrů žen. Rekord mítinku v této disciplíně ustavila Litevka Irina Krakovjaková, která zvítězila nejlepším světovým výkonem letošního roku - časem 2:40.48 minuty. Druhá skončila Rumunka Popescuová a třetí Ruska Tsyganovová. "Můj polský manažer mi řekl, že jsem závod takticky nezvládla, ale vítězství v Ostravě mě velmi těší. S časem až tak spokojená nejsem, ale v dešti se mi neběhá dobře," uvedla vítězka závodu.

Tyčkařka Pavla Hamáčková vyhrála na Zlaté tretře skok o tyči, když překonala jako jediná ze závodnic laťku ve výšce 4.40 metru. Pokoušela se i o 4.50 metru, ale laťku v této výšce se jí již překonat nepodařilo. "Očekávala jsem takový výkon, nejsem nijak překvapená," sdělila česká rekordmanka, "bylo velmi nepříjemné, že pršelo, protože úchyt velmi klouzal. Jsem překvapená, kolik dorazilo fanoušků, protože je opravdu ošklivo," litovala nepřízně počasí.

V koulařském sektoru se nejlépe dařilo Ukrajinci Bělongovi, který vyhrál výkonem 20.49 metru, český zástupce v soutěži Petr Stehlík skončil čtvrtý, když v šesté sérii vrhl do vzdálenosti 19.88 metru. "Mám pocit marnosti, to, co jsem dneska předváděl, to se mi dlouho nestalo. Do toho ten déšť, přitom jsem cítil velkou formu. Říkal jsem si, buď to bude osobák nebo propadák, a bylo to to druhý," uvedl zklamaně po závodě Stehlík, kterého stejně jako i ostatní závodníky nepotěšilo nepříznivé deštivé a chladné počasí.

Prvním závodem v hlavním programu Zlaté tretry byl běh na 800 metrů mužů.Keňský běžec John Litei splnil úlohu favorita a zvítězil v čase
1:46.16 minuty. Druhý skončil Rus Bogdanov v čase 1:46.46 minuty a třetí doběhl Polák Czapiewski v čase 1:46.58 minuty. Smůlu v závodě měl Michal Šneberger, který se při běhu do cílové rovinky držel na druhém místě, ale pár metrů před cílem upadl, tudíž se kýženého limitu na světový šampionát nedočkal. "Docházely mi síly, těch třicet metrů před cílem jsem myslel, že bych mohl mít na vítězství, tak jsem zadrobil, chtěl jsem zrychlit, ale nezvládnul jsem to a škobrtnul," vysvětlil Šneberger a dodal: "Je to škoda, na limit jsem měl, limit na 1500 metrů zkusím na Memoriálu Josefa Odložila." Naopak se zadařilo dalšímu českému zástupci Jaroslavu Růžovi, který skončil čtvrtý v čase 1:47.17 a splnil tak limit na mistrovství Evropy do 22 let.