přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Koulař Haborák měl pozitivní dopingový test a odjel z OH

Slovenský koulař Milan Haborák měl pozitivní dopingový test na peptidické hormony a na olympijských hrách v Aténách startovat nebude.

Podle serveru pravda.sk jednatřicetiletý atlet neprošel kontrolou na
červencovém mítinku v Madridu, kde díky výkonu 20,02 metru
obsadil pátou příčku.

    Haborák, jenž do řecké metropole přicestoval již v pátek, dnes Atény opustil. Pokud by nález zakázaných hormonů potvrdil i kontrolní test, hrozí slovenskému rekordmanovi dvouletý distanc. Již nyní má však pozastavenou činnost, a tak se soutěže na starobylém stadionu v Olympii zúčastnit nemůže.   "Velmi mě to mrzí, protože jsem se na to nesmírně těšil a¨přípravě na olympiádu jsem věnoval hodně úsilí," litoval Haborák, který tvrdí, že je nevinný. "V mém organismu zřejmě došlo ke zvýšené koncentraci, která mírně přesáhla povolenou hranici. Nebyl jsem pozitivně testován na látku, kterou obvykle u sportovců nacházejí," hájil se.

    Tvrzení o zvýšení koncentrace zakázané látky přirozeným způsobem chce Haborák dokázat ve spolupráci s lékaři. Koulař, který před čtyřmi lety v Sydney obsadil jedenáctou příčku, je připraven se i po případném trestu k atletice vrátit.
   
    Mezi peptidické hormony se řadí i erytropoetin (EPO), který v poslední době patří ve sportu mezi nejvíce zneužívané látky.
                                                                                     ČTK